Історія першого зламаного iPhone

Автор | 3 Травня, 2012
Якщо ви якийсь час стежте за подіями, що стосуються «яблучних» продуктів, і iPhone зокрема, то вам напевно відома історія Джорджа Хотца «Геохота» (George «Geohot» Hotz), якому першому вдалося розблокувати оригінальний iPhone, випущений влітку 2007 року . Якщо ні, видання The New Yorker пропонує познайомитися з цією подією ближче.

Влітку 2007 року Apple випустила iPhone, тоді її ексклюзивним партнером був мобільний оператор AT&T. Джордж Хотц, сімнадцятирічний хлопець з  міста Глен-Рок, штат Нью-Джерсі, тоді був абонентом T-Mobile. Він дуже хотів iPhone, а також хотів продовжувати залишатися користувачем тієї ж мобільної мережі, тому прийняв рішення зламати телефон.
 
Кожен злом, по суті, спрямований на вирішення однієї і тієї ж задачі: змусити працювати певні функції таким чином, яким це не передбачено виробником. В якійсь мірі хакерство є гіпнотичним дійством. За словами Хотца, секрет в тому, щоб спочатку з'ясувати, як потрібно «розмовляти» з пристроєм, а потім переконати його підкоритися вашим бажанням. Протягом декількох тижнів Хотц досліджував питання, радячись з іншими хакерами в Мережі, і зрозумів, що якщо він зможе змусити чіп всередині телефону повірити в те, що він витертий і чистий, то зможе «розмовляти» з телефоном, як з дитиною, а дитину , як відомо, переконати легко.
 
Далі він скористався підходящою викруткою Phillips, щоб відкрутити два гвинтика на задній панелі телефону. Після цього, за допомогою гітарного медіатора, підчепив кришку корпусу і зняв її. У результаті він знайшов свою ціль: квадратний шматочок чорного пластика, який називається процесором передачі даних і який обмежує цю передачу мережами певного мобільного оператора. Щоб цей чіп почав слухатися, потрібно було змінити команди, які він отримував з інших частин телефону. Він припаяв до чіпу провід для забезпечення напруги, і скомпілював під нього код. Після таких маніпуляцій iPhone слухав його команди. На своєму ПК він написав програму, яка дозволила його iPhone працювати в мережі будь-якого бездротового оператора.
 
На наступний ранок Хотц зняв себе на камеру – стоячи на кухні, з характерним для жителів Джерсі акцентом він сказав:
 
«Привіт усім, я Геохот»,
 
потім дістав з кишені свій iPhone і додав:
 
«Це перший в світі розблокований iPhone».
 
Історія свідчить, що незабаром Хотц продав свій разлоченний iPhone генеральному директору Certicell, отримавши натомість автомобіль Nissan 350Z 2007 року випуску та три нових iPhone.
Ось така цікавав і простий уривок з величезної історії джейлбрейку.
 

Просто чудова і корисна ідея для вашого бізнесу – замовте послуги колл центра, і ваші клієнти будуть і надійних руках!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *