Чому батарею iPhone і iPad можна розряджати «в нуль» і як правильно заряджати iOS-пристрої

Автор | 31 Травня, 2019

Смартфони Apple (мабуть, за винятком Plus-версії) – не самі «довгограючі» пристрої на світлі, так що аварійним відключенням через розрядженого батареї власника iPhone не здивувати. Здавалося б, що такого – «вирубався» і «вирубався» … Насправді так ми повільно, але вірно вбиваємо наш гаджет.

Чому? Фахівці видання Business Insider нагадують: в iPhone використовується літій-полімерна батарея. Для неї характерна наявність строго певної кількості циклів повної зарядки, після досягнення цього показники ємність АКБ помітно знижується. Цикл повної зарядки починається, коли заряд батареї досягає 100%, і закінчується, коли рівень заряду знижується до нуля. Досить зарядити iPhone 500 раз (у більш-менш активного користувача це займе рік або трохи більше) – і акумулятор втратить 20% від своєї можливості запасати енергію.

При повній розрядці АКБ є ризик того, що батарея перейде в стан «глибокого розряду» і в результаті взагалі втратить можливість утримувати заряд. Ще одна потенційна загроза куди серйозніше – підвищується ризик короткого замикання.

Тривала зарядка iPhone протягом багатьох годин (наприклад, вночі) – теж не кращий вибір. В цьому випадку з часом потроху знижується ємність батареї (частково через перегрів). Звичайно, в сучасних смартфонах стоїть захист від такого роду проблем, але

а) за це доводиться платити зниженням часу роботи;

б) у своєму житті ви напевно хоч раз, та чули про те, що десь вибухнув iPhone. Техніка, навіть найрозумніша, теж іноді відмовляє. 🙂

Висновок? Він простий. Якщо ви хочете, щоб ваш iPhone «тримав батарейку» якомога довше – Не заряджайте його до 100% і не розряджайте «в нуль». Фахівці радять тримати заряд в діапазоні від 80 до 20%. Щоб зробити це, є сенс інвестувати трохи грошей в покупку зовнішнього акумулятора, котрий допоможе підзарядити девайс в короткі терміни. Самі зовнішні акумулятори зараз бувають різних форм та характерстик, наприклад сучасний “павербанк” може бути навіть в формі чехла iphone xs max чи зручного аксесуару для iPad.

А як свій iPhone (iPad) заряджаєте / розряджаєте ви, друзі?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *