Як Apple планує подолати падіння продажів iPhone

Автор | 3 Травня, 2016

Незважаючи на серйозне падіння продажів всіх пристроїв компанії, СЕО Apple запевняє в безхмарному майбутньому компанії, хоча інвестори в цьому не впевнені.

Продажі смартфонів Apple за II квартал 2016 року впали на 16% до 51,19 млн пристроїв, в порівнянні за аналогічний період минулого року. Падіння продажів також торкнулося планшети iPad – 18% і комп'ютери Mac – 13%. Чистий прибуток компанії виявилася на 3,1 млрд доларів нижче, ніж за попередній звітний період.

Падіння показників Apple було очікуваним – про це говорила сама компанія, а аналітики прогнозували продажі iPhone на рівні 50 мільйонів пристроїв. Компанія перевищила цей показник на 0,19 млн смартфонів.

Незважаючи на те, що трапилося вперше за 13 років падіння доходів, генеральний директор Apple Тім Кук оптимістично налаштований щодо майбутнього компанії. Під час обговорення з інвесторами результатів II фінквартала Кук заявив, що "Apple чекає яскраве майбутнє". СEO також натякнув на можливість випуску нових гаджетів: "У нашій лінійці продуктів передбачаються інновації", – сказав він.

Під "інноваціями" Тім Кук міг мати на увазі роботу над передбачуваним безпілотним електрокаром. За останні кілька років корпорація Apple найняла ряд видних фахівців автомобільної індустрії, включаючи колишнього топ-менеджера Fiat Chrysler Дага Беттс.

Про роботу над автомобільним проектом під кодовим ім'ям Titan також може свідчити реєстрація доменів apple.car, apple.cars і apple.auto і підтверджений факт зустрічі керівництва Apple з представниками Департаменту транспортних засобів Каліфорнії. Саме цей орган регулює нові транспортні засоби на дорогах штату.

Аналітик Edison Investment Research Річард Віндзор вважає, що проект Titan, як і 65-дюймовий Apple TV, так і не побачить світла. "Я думаю, що його чекає доля широкоформатного телевізора, який Apple винайшли, але не запустили в серійне виробництво", – сказав він.

Серед основних перешкод успішного запуску автомобіля аналітик назвав бар'єри для входу на ринок, бюрократію, і відсутність чіткої стратегії виходу на прибутковість.

Ще одним можливим трендом розвитку корпорації є заробіток не від продажу гаджетів, а платних сервісів. На думку аналітика Credit Suisse Кулбіндер Ґарчен, до 2020 року клієнти Apple будуть платити майже вдвічі більше за користування послугами Apple Pay і Apple Music.

Зростання доходів від сервісів, таких як AppleCare, Apple Pay, Apple Music і iTunes, склав 20% в порівнянні з минулим роком. У II кварталі 2016 фінансового року вони забезпечили їй майже $ 6 млрд. Для порівняння на продажу комп'ютерів Mac виробник заробив $ 5,1 млрд.

Згідно з оцінкою Ґарчен, у корпорації 588 млн активних і заможних клієнтів. Експерт вважає, що компанія зможе отримувати 55% валового прибутку від продажу послуг до 2020 року.

Керівництво корпорації підкреслило важливість зростаючого ринку додатків під час наради з аналітиками в січні 2016 року. За словами Кука, додатки є "великим і важливим джерелом повторюваних доходів" компанії.

Ще одна можливість для боротьби з падаючими продажами – покупка нових компаній. Під час спілкування з інвесторами, СЕО Apple заявив, що в цьому році від компанії варто очікувати великих придбань.

Ресурсів у компанії для цього достатньо: на офшорних рахунках Apple лежить понад $ 233 млрд (зростання 8% в порівнянні з минулим кварталом), хоча це і не заспокоює інвесторів. Акції компанії після закриття торгів до моменту публікації матеріалу впали на 8%.


Большой выбор техники Apple на сайте appavenue.ru. Иного интересных девайсов от iPhone и до Apple TV по выгодным ценам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *