Огляд гри «симулятор козла» для iOS

Автор | 21 Квітня, 2016

Історія, що бере свій початок з дурного жарту, тепер розрослася до мультиплатформенного проекту – велика, гра про козла виявилася і на мобільних.

Згадаймо, мабуть, з чого все почалося – у випадку з Goat Simulator це корисно знати. Співробітник однієї шведської компанії, до цього займалася одними незрозумілими квестами, чи то випадково, чи то для внутрішньокорпоративних потреб, виклав раннє відео з Goat Simulator. Глядачам страшно сподобалося: козел бігає по порожньому місту, ось веселощів-то. Під натиском агресивного лобі інтернет-спільноти, шведи вирішили довести справу до кінця – і випустили гру акурат до першого квітня. Що вся ця історія не жарт стало зрозуміло, коли Goat Simulator несподівано очолив чарт продажів в Steam, а в YouTube кожен другий летсплей був присвячений пригодам парнокопитного. З тих пір галас навколо гри якось вляглася, але, мабуть, воскресне знову – з приходом на iOS і Android.

Перенесена гра повністю – благо, Goat Simulator не особливо наповнений контентом. Тут все те саме містечко, що чимось нагадує своїх побратимів з продуктів Rockstar Games; тільки менше, звичайно. По дорозі їздять машини, люди влаштовують демонстрації, сидять в офісі і сумно шарятся по будівництву; під небом літає дельтаплан, а віддалік від бетонних джунглів група туристів сіла на пікнік. Місто, звичайно, маленький, і претендує на аналог з GTA приблизно в такій же мірі, як козел на Ніко Беліка, але свою функцію виконує: створює майданчик для прийдешніх безумств.

Якими гра негайно пропонує зайнятися – більше-то все одно нічим. За кожну вашу дію додаються очки, які потім кладуться в спеціальну скарбничку. Лихо пронеслися по дорозі, зачепивши ліхтарні стовпи? Отримайте солідну надбавку до очків. Підняли на роги позіхаючого пішохода або промчалися по зеленій травичці, яку можна купити вот тут? Відмінно, ось вам премія. Особливі дивацтва Goat Simulator доставляють ачівки – «як Майкл Бей», говорить гра, коли ви в'їжджаєте головою в бензоколонку.
Goat Simulator, в принципі, вся про це – щоб як Майкл Бей, але сам собі режисер. Розважати тут не будуть, тому доведеться изгаляться самостійно – і, чим більше кмітливості проявите, тим краще. Можна залізти на будівництво і стрибнути звідти на батут – козел підлетить так, що проб'є рогами небо. Можна зачепитися рогом (він тут типу альпіністського гака) за машину і проїхатися по закритій території. Можна нарядити козла пінгвіном (на ті самі очки  відкриваються нові можливості) і хвацько з'їжджати з усіх гірок. Goat Simulator не дарма так схвилював летсплейщиків – це саме та гра, яку цікавіше спостерігати (а що він ще придумає?), Ніж грати самому.

Goat Simulator вимагає багато фантазії і, так скажімо, певної вимогливості до себе. Людині, що звикла, коли розвага починається автоматично відразу після запуску exe-файлу, тут буде неймовірно важко – потрібно самому собі вигадувати заняття. Причому, – і це надає в грі саморобку, ніж дійсно серйозний продукт типу Minecraft – з часом набридне навіть найзапеклішим фантазерам. Goat Simulator швидко себе вичерпує: з крана пострибали, на дельтаплані покаталися, що далі не знаю.

А далі не буде нічого – Goat Simulator, як і належить хітам-одноденок, горить яскраво, але недовго. Це дуже часта історія в епоху вірального інтернету – щось займає пасивну масу обивателів, маса пару місяців грається, потім знаходить нове захоплення. Goat Simulator – точно такий же мем, як і гангнам стайл, як і Харлем шейк. Тепер і на ваших телефонах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *