Франція зажадала у Apple 48,5 млн євро за несправедливі контракти з операторами

Автор | 8 Квітня, 2016

Антимонопольне відомство Франції DGCCRF подало в суд на Apple з вимогою виплатити 48,5 млн євро ($ 55,3 млн) за порушення антимонопольного законодавства. Місцеві дистриб'ютори визнали компанію занадто незговірливою: компанія вимагає продавати певну кількість пристроїв і занадто багато витрачати на рекламу iPhone.

DGCCRF зажадала у Apple виключити з умов договору з стільниковими провайдерами 10 пунктів. Корпорація прописує в контракті кількість iPhone, яке дистрибутор повинен продати протягом трьох років. Якщо партнер не встигає продати обумовлену кількість продуктів, то він зобов'язаний виплатити Apple неустойку за нереалізовані гаджети. Інші виробники ретельніше оцінюють можливості дистриб'юторів і пропонують їм стільки продуктів, скільки вони змогли б продати, нарікають джерела видання.

Також американська корпорація вимагає витрачати певні суми на маркетинг iPhone. У разі якщо постачальника не влаштовують ці умови, Apple може без попередження відмовити у співробітництві.

Скаржаться на Apple і прямі конкуренти. Вони стверджують, що Apple тисне на дистриб'юторів, вимагаючи витрачати більшу частину маркетингових бюджетів на просування продуктів каліфорнійської компанії, розповів топ-менеджер одного з конкурентів Apple, який побажав залишитися анонімним.

Європейські продавці порахували Apple занадто незговірливою і написали скарги в антимонопольне відомство. Антимонопольні органи Франції, вивчивши контракти Apple на поставку iPhone, iPad та інших пристроїв, виявили ознаки порушення законодавства. Велика частина штрафу в 48,5 млн євро буде поділена між кількома стільниковими операторами Франції: 14 млн дістанеться SFR, 11,6 млн – Orange, 8,2 млн – Free Mobile і 6,7 млн ​​- Bouygues Telecom.

В Apple заявляють, що працюють з постачальниками в усьому світі відповідно до законодавства тих країн, де продаються пристрої. «Наші контракти повністю відповідають вимогам місцевого законодавства у всіх країнах, де ми присутні, в тому числі і в Євросоюзі», – прокоментували позов в компанії.

На момент закриття торгів в Нью-Йорку вартість акцій Apple знизилася на 1,2%, до $ 109,8. Капіталізація компанії склала $ 615 млрд.


Ищите недорогой хостинг в Украине? Тогда хостинг от компании cityhost.ua вам отлично подойдет!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *