Історія про те, як незнання корисних фішок iOS 9 обійшлося родині в $2000.

Автор | 24 Березня, 2016

«Я подумав, батько мене вб'є, адже наша сім'я зазвичай витрачає на Інтернет не більше $250 в місяць» – розповів Ештон Файнголд (Ashton Finegold) журналістам. Рядовий, законослухняний юнак щиро вважав, що використовує домашню Wi-Fi-мережу, виходячи з Інтернет зі своєї спальні, але фірмовий сервіс iOS надав йому ведмежу послугу.

Функція Допомога з Wi-Fi (Wi-Fi Assist) для iPhone далеко не в перший раз стає предметом скандальних розглядів між користувачами і Apple. Нововведення, що з'явилося в iOS 9, створено в благих цілях – якщо сигнал від бездротової мережі визначено як «слабкий», система автоматично перемикається на вихід в Інтернет через стільниковий зв'язок. Формально все робиться в інтересах споживачів, які потребують стабільному, високошвидкісному підключенні до Мережі. На практиці ж, через те, що опція включена за замовчуванням, маса користувачів стикається з перевитратою трафіку, здавалося б, на порожньому місці.

Ештон Файнгольд – просто чергова жертва обставин і власної неуважності. Переконавшись, що сигнал від роутера добиває до його спальні, підліток  проводив час за своїм iPhone, накачавши за лічені тижні порядку 144 Гб. Згідно з розрахунками оператора зв'язку, це обійдеться його сім'ї в $2 021,7 і батько Ештона, Білл Файнгольд, не має ілюзій щодо того, що постачальник послуги раптом вирішить піти їм назустріч. Вся справа в тому, що шукані галочки в налаштуваннях смартфона були розставлені правильно, а тому претензії можна пред'являти лише до себе самого – чи багато хто вважають за потрібне читанням занудних інструкцій?

Подібні не просто існують, вже зіткнувшись з колективним позовом на $5 млн. Через аналогічні казуси з функцією Допомога з Wi-Fi, компанія Apple стала приділяти лікнепу користувачів більше уваги. Зокрема, купертіновци заявляють, що непомітно «накрутити» трафік не так-то просто, тому що:

  • Допомога з Wi-Fi не діє при включенні функції роумінгу;
  • Перемикання з Wi-Fi на стільниковий зв'язок відбувається тільки на вимогу активних додатків, це неможливо для закачувань в фоновому режимі;
  • Якраз для запобігання випадкових завантажень великих обсягів даних Допомога з Wi-Fi не працює з аудіо-, відео-контентом і важкими вкладеннями в електронній пошті.

Елементарний здоровий глузд, не кажучи вже про офіційні рекомендації, підштовхує до використання функції Допомога з Wi-Fi тільки при наявності безлімітного доступу до мобільного Інтернету. Якщо ви не впевнені – доцільніше зайти в Настройки -> Стільниковий зв'язок, прокрутити список вниз і посунути навпаки шуканого пункту в положення «вимк».


Покупайте отличный кофе для кофеварок и кофемашин в интернет магазине Кофетрейд. Большой выбор кофе на разный вкус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *