Аналітик: в наступному десятилітті iPhone еволюціонує в пристрій доповненої реальності

Автор | 15 Лютого, 2016

Століття яблучного смартфона недовгий і фінал його вже не за горами, вважає аналітик Джин Манстер (Gene Munster). Але не тому, що збудуться мрії злостивців і Apple спіткає доля банкрута, а прямо навпаки – компанія накопичила достатньо сил, щоб впритул зайнятися розробкою нового основного продукту. За останні 20 років це був моноблок, ноутбук, цифровий плеєр і смартфон. Що далі?

У записці для інвесторів на цьому тижні Манстер відвів iPhone в його нинішньому вигляді не більше 15 років існування. Вже через кілька років, а може і всього рік-другий, Apple запустить проект щодо поступового витіснення класичних смартфонів інноваційними гаджетами. Розпочнеться все з розробки гарнітури доступу до віртуальної реальності для iPhone 8, тобто, через одне або два покоління від нинішнього флагмана. Купертіновці обов'язково забезпечать комфортні умови співпраці для виробників контенту, розширять дію програми MFi (Made for iPhone) і спробують дистанціюватися від прямої конкуренції з продуктами типу нинішніх очок Samsung Gear VR. Приблизно так само, як рік тому Apple Watch відразу записали в відокремлені продукти, спритно відкараскавшись від критики про спроби наздогнати потяг, що відходить.

Щоб домогтися бажаного рівня «інноваційності» Apple може вдатися до злиття понять віртуальної і доповненої реальності, почавши популяризувати новий тип медіа-середовища. Користувач такого пристрою буде сприймати інформаційний шар, доданий до реального простору навколо нього, в будь-який його точці, а не тільки на невеликому екрані або в окулярах очок. Динамічно адаптується картинка доповниться звуками, а потім і анімацією, будуть розроблені алгоритми безпечної демонстрації контенту з урахуванням аналізу ситуації навколо. З'являться особливі види реклами, шкідливого ПО і методики захисту від злому ППП – «персоналізованого простору користувача».

Сучасна людина без доступу до інформаційної середовищі відчуває себе не в своїй тарілці, навіть якщо знаходиться посеред пустелі. Абориген ж світу найближчого майбутнього буде сприймати звичайну, не "модифіковану» реальність як анахронізм. Компанії Apple залишається лише в черговий раз виступити в ролі провідника в рай, обдарувавши призначені для користувача маси інструментом, який швидко стане для них життєво важливим. Чи не безоплатно, зрозуміло – за розрахунками Манстера вартість гіпотетичного наступника iPhone буде балансувати довкола $ 800.

Справа в тому, що у відсутності необхідності дивитися в екран його діагональ стає неважлива, а якщо пристрій непотрібно тримати в руках, то і корпусом з дорогоцінних металів не похвалитися. Зміняться критерії оцінки – інвестиції в зовнішній вигляд особового комунікатора другій третині XXI століття поступляться місцем чогось іншого. Наприклад, глибокої кастомізації персональної помічниці Siri яка отримає варійований візуальний образ, характер, корисні здібності супергероя в новому, розмальованому світі і т.д. Люди ще тісніше виживуть з віртуальним простором, стануть більш залежні від нього, а Apple зможе зняти вершки, в числі перших напад до керівництва процесами всередині цієї еко-сфери. Технічні можливості, патенти, кадри і інвестиції, у неї вже припасені чи не в надлишку.


Заказывайте отличное освещение для магазинов и другое осветительное оборудование в компании Led Сервис. Огромный выбор led освещения на любой вкус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *