Apple відмовиться від лінійки MacBook Air на користь нових MacBook

Автор | 3 Грудня, 2015

Дуже ризиковано намагатися передбачити сценарій розвитку технологій. Особливо це складно у випадку з однією з найбільш закритих компаній в галузі.

Пару років тому вважалося, що MacBook Air і MacBook Pro вже до поточного часу перетнуться в одному сегменті ринку. Вперше випустивши MacBook Air, компанія пішла на великі компроміси заради нового тонкого корпусу. Але з роками Air став потужнішим, а Pro спрямувався до більш витонченого форм-фактору, отримавши накопичувач SSD і втративши знімних модулів оперативної пам'яті, DVD-приводу і порту Ethernet.

Здавалося, що відмінності продуктами будуть і далі скорочуватися, але Apple підготувала сюрприз у вигляді 12-дюймового MacBook.

Новий MacBook зажадав ще більше компромісів: не найпотужніший процесор Core M, єдиний порт USB-C. Клавіатура має коротким ходом клавіш, без підтримки (на даний момент) Thunderbolt-дисплеїв і HD-камери. При цьому ноутбук оснащений дисплеєм Retina. Ми вже не згадуємо про ремонт компьютеров maccBook, котрий є досить таким дорожиа за ремонт простого ПК.

Виходить, незважаючи на зближення моделей Air і Pro, Apple не планує виробляти тільки один вид MacBook. Що ж це означає?

Є підстави вважати, що Apple не планує випускати три різні моделі MacBook. Поточний склад лінійки «яблучних» лептопів не видається життєздатним з двох причин. По-перше, з'явився ноутбук, характеристики якого багато в чому поступаються MacBook Air, але при цьому він має відмінний дисплей і високу вартість. По-друге, це приставка Air («повітря») для більш габаритного ноутбука, ніж 12-дюймовий MacBook.

Назва «MacBook» без будь-яких додавань, на кшталт «Ultra» є ще одним ключем до розгадки планів Apple: компанія відмовиться від лінійки MacBook Air. Це означає, що в найближчому майбутньому ми отримаємо тільки дві моделі ноутбуків – MacBook і MacBook Pro.

Цього тижня джерела серед постачальників Apple повідомили про плани компанії перезапустити серію MacBook Air. У нової генерації у портативних пристроїв нібито з'явиться модифікація з дисплеєм 15 дюймів. Інсайдери вказали «MacBook Air» як передбачувана назва комп'ютерів.

Публікація не розкриває ніяких подробиць про технічні характеристики машин, але вказує, що нові моделі стануть тонше і легше. Якщо перенести цю концепцію на нинішні MacBook Air, то ми отримуємо … MacBook в двох додаткових розмірах. Такий розвиток подій цілком можливо, якщо врахувати інформацію про двох нових моделях – з 13- і 15-дюймовими дисплеями. Місце 11-дюймової займе нинішній MacBook.

Навіть якщо не враховувати ступінь правдивості цієї інформації, лінійка MacBook Air в будь-якому випадку переживає неспокійний час. Через рік-два розвитку серії MacBook ми отримаємо ультрапортативні комп'ютери, які нічим не поступатимуться Air. Apple доведеться встановити чітку диференціацію між двома типами ноутбуків. Для реалізації цієї мети їй необхідно розмежувати ці моделі. «Урізати» можливості MacBook Air до рівня MacBook – цілком виправдане рішення.

Отже, в кінцевому підсумку ми отримуємо дві лінійки ноутбуків: MacBook з 12-, 13- і 15-дюймовими екранами і MacBook Pro з дисплеями 13 і 15 дюймів. MacBook – полегшений ноутбук, як фізично, так і з точки зору швидкодії, враховуючи продуктивність центрального процесора і наявність єдиного роз'єму USB. MacBook Pro, навпаки, є «важковаговиком» з процесором рівня десктопа і потужною відеокартою.

Обидва ноутбука швидше за все отримають порти USB-C, причому є впевненість, що у MacBook Pro буде більше одного такого роз'єму. Вже зараз Intel реалізувала інтерфейс Thunderbolt 3 у форматі USB-C. Перехід на нові типи роз'ємів зажадає використання адаптерів для старих пристроїв, що обернеться певними незручностями перший час. Але в довгостроковій перспективі такий підхід забезпечить прийняття єдиного стандарту для підключення периферії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *