Mozilla випустила Firefox для iOS

Автор | 4 Вересня, 2015

У грудні минулого року з'явилася інформація про намір Mozilla створити версію Firefox для iPhone і iPad. Компанія, зокрема, відкрила вакансію на посаду старшого менеджера по мобільному маркетингу, розробника програмного забезпечення та старшого продуктового менеджера по продуктах для iOS. І ось тепер Mozilla анонсувала обмежений реліз в App Store додатку, призначеного для iPhone і iPad.

Дана версія вміє працювати на iOS 8 і пропонує широкий набір функцій: «розумний» пошук, синхронізацію відкритих вкладок та історії з настільною версією програми, інтуїтивні вкладки, зручний розділ з обраним. Мобільний Firefox представлений поки тільки в новозеландському відділенні App Store.

Mozilla довгий час відмовлялася мати справу з iOS. І дійсно, популярність сторонніх браузерів на iPhone і iPad невисока – на відміну від Android «яблучна» платформа не дозволяє міняти браузер за умовчанням і змушує розробників використовувати більш повільний движок. Однак Mozilla зрештою поступилася. Необхідність релізу продукту для iOS пов'язана зі значною втратою ринкових позицій: згідно зі статистикою Net Applications, присутність Firefox на комп'ютерах вдвічі менше, ніж у браузера Google Chrome, який охоплює 25% десктопних систем. Та й на мобільних пристроях Firefox для Android представлений зовсім незначно (0,7%).

У минулому Mozilla заявляла, що Firefox чи не з'явиться на iOS до тих пір, поки Apple буде продовжувати свою недружню політику щодо сторонніх веб-браузерів. У справжніх умовах всі сторонні браузери використовують компонент UIWebView для виведення веб-сторінок. У той же час сама Apple використовує інший, більш швидкий, движок обробки JavaScript, який називається Nitro.

Як би там не було, Mozilla пішла на поступки і випустила браузер для iPhone і iPad з основним функціоналом. Завантажити Firefox для iOS при наявності новозеландського аккаунта можна за цим посиланням. Про терміни міжнародного релізу програми не повідомляється.


Узнайте интересную информацию об 925 пробе золота, историю, достоинства и об ценах на данное золото.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *