Apple веде переговори з операторами про запуск нових e-SIM-карт

Автор | 17 Липня, 2015

Після старту продажів планшетів iPad Air 2 стало відомо, що в пристрої використовується SIM-карта, яка дозволяє користувачеві самостійно вибирати між кількома операторами. Така SIM-карта поки доступна тільки жителям США і Великобританії, однак, Apple веде переговори з операторами про новий, універсальному проекті під назвою «e-SIM».

В Apple хочуть вирішити проблему необхідності змінювати SIM-карти при переході на нового оператора, і в якості рішення пропонують використовувати електронні карти. Картки e-SIM будуть не доступні для користувачів фізично, але дозволять без зусиль перемикатися між операторами. Щоб змінити провайдера або тариф, не обов'язково відвідувати салон оператора, достатньо буде зайти у відповідний розділ налаштувань iPhone.

Для цього в карту e-SIM інтегрується модуль ідентифікації абонента, який дозволить запам'ятовувати дані абонента при переході між стільниковими провайдерами. Персональні дані SIM-карти можуть бути зашифровані, а для зберігання eSIM-карти виробник має намір використовувати різні види зв'язку.

На думку ряду експертів, є серйозний фактор, що обмежує можливість реалізації e-SIM – побоювання деяких операторів. Варто розуміти, що планшети – це одне, смартфони – зовсім інше. На iPad робота в мобільних мережах не користується великою популярністю і навіть поступово знижується. Оператори роблять все, щоб це змінити, але поки у них це не виходить. У цій ситуації вони готові ризикнути, бо втрачати їм практично нічого. У той же час смартфони – справа інша, там позиції операторів набагато сильніше, і навіть у Apple немає таких важелів впливу, щоб змусити їх забути про власні «сімки». Одна з перешкод – субсидії, на яких побудований ринок смартфонів у США та багатьох інших країнах.

За відомостями Financial Times, зараз Apple шукає прийнятні умови реалізації e-SIM-карт спільно з провідними американськими і європейськими операторами зв'язку – Deutsche Telekom, Vodafone, Orange, Etisalat, Hutchison Whampoa, Telefónica. Якщо стандарт буде затверджений як планують в Купертіно, iPhone 7 стане першим смартфоном, який дозволить міняти операторів і тарифи без заміни SIM-карти.


Выбирайте и заказывайте горящие туры и путешествуйте в горячие страны по выгодным ценам. Большой выбор туристических туров для поездок заграницу для всей семьи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *