Apple додала пріоритетну підтримку IPv6 в iOS 9 і OS X El Capitan

Автор | 15 Липня, 2015

Не секрет, що інтернет-компанії, та й всі представники корпоративної сфери, зіткнулися з очікуваною, але все одно вкрай болючою проблемою: пул вільних IP-адрес вичерпаний. В результаті компаніям доведеться міняти маршрутизатори та інше мережеве обладнання.

Про те, що запас адрес стандарту IPv4 не нескінченний, профільні ЗМІ говорили ще кілька років тому. Але уточнювали, що приводів для паніки немає, адже поступово вводиться більш досконалий IPv6, де кількість вільних адрес обчислюється трильйонами. Проблеми будуть тільки у тих користувачів, які не перейдуть вчасно на обладнання нового стандарту, здатне привласнювати пристроям IP нового стандарту.

Як повідомляє інтернет магазин www.korobok.net.ua, на якому можна придбати ноутбуки по вигідним цінам (деталі за посиланням www.korobok.net.ua/5952360-noutbuki-i-netbuki), Apple додала пріоритетну підтримку шостої версії протоколу IP в бета-версії в iOS 9 і OS X El Capitan. В даний час IPv6 вже використовується в декількох тисячах мережах по всьому світу, проте поки що не отримав такого широкого розповсюдження, як IPv4.

За словами інженера департаменту Apple CoreOS Девіда Шіназі, фінальні релізи нових платформ будуть включати переналаштувати версію алгоритму сортування Happy Eyeballs, що дозволяє здійснити одночасні спроби з'єднання відразу через IPv4 і IPv6. Одночасні спроби з'єднання споживають небагато більшу частину каналу і подвоюють число спроб з'єднання з сервером.

Фахівець відзначив, що перевага в останніх бета-версіях iOS 9 і OS X El Capitan тепер віддається IPv6-з'єднанням. Якщо в iOS 8 і Yosemite частки трафіку IPv4 / IPv6 були рівними (50/50), то в iOS 9 і OS X El Capitan частка IPv6-з'єднань складе приблизно 99%. Спочатку алгоритм використовує систему доменних імен DNS для перевірки наявності доступного віддаленого хоста IPv6. Оскільки ідея полягає в збільшенні переважання трафіку IPv6, алгоритм більш не братиме перший же відповідь, отриманий від DNS. Замість цього, розробники передбачили 25 мілісекундного відстрочку в тому випадку, якщо перший відповідь буде отримано від IPv4-адреси.

Якщо бета-тестування iOS 9 і OS X El Capitan пройде успішно, підтримка протоколу IPv6 буде реалізована і в інших майбутніх продуктах Apple.

Раніше повідомлялося, що гранична кількість адрес в рамках з'явився у вісімдесятих IPv4 складає 3,706,650,000. Організація ICANN стежить за розподілом адрес по різних державах, і фактично у кожної конкретної країни в розпорядженні набагато менше вільних IP. Частково проблема була вирішена за рахунок об'єднання декількох пристроїв під одним IP, як це відбувається під час підключення до інтернету через Wi-Fi-роутер.

У підсумку перехід на IPv6 неминучий. Крім значного запасу адрес (340 трлн), він ще й дозволяє посилити безпеку мереж, спростити управління правами доступу і краще «дружить» з мобільним інтернетом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *