Музичний сервіс Facebook складе конкуренцію Apple Music

Автор | 13 Липня, 2015

Facebook має намір запустити власний стрімінговий сервіс, який стане прямим конкурентом Apple Music і Spotify. За відомостями ресурсу Music Ally, переговори з правовласниками активно ведуться.

Першим кроком на шляху до створення стрімінга стане розробка алгоритму монетизації кліпів, які вже зараз програються в Facebook. Щоб виплачувати роялті за використання творів, соцмережа може наслідувати приклад YouTube і запустити систему ідентифікації музичного контенту, що дозволяє правовласникам відстежувати відео, в яких використана їхня музика. Вони зможуть і звертатися до соцмережі з проханням видалити відео або заявляти свої права. У другому випадку вони отримають частку від рекламного прибутку.

За деякими даними, система ідентифікації музичного контенту в відео може бути запущена в найближчі місяці. Експеримент з відео стане своєрідним тестом, після якого компанія вирішить, як і коли зможе увійти на музичний ринок.

Що стосується стрімінгового сервісу, то Facebook більш імовірно побудує сервіс сама, ніж купить вже існуючий. Однак якщо соцмережа, відома дорогими покупками все ж таки вирішить на користь придбання стартапа з ринку, то найбільш імовірним кандидатом може стати стрімінговий сервіс Rdio. Його ціна не уточнюється, проте повідомляється, що вона набагато менше вартості оціненого в 8,5 млрд доларів Spotify. Дата можливого запуску, бізнес-модель та умови співпраці майбутнього сервісу з звукозаписними компаніями і правовласниками не уточнюються.

Музичний стрімінговий сервіс Apple Music заробив в 100 країнах, у тому числі в Україні, 30 червня. Він дозволяє слухати музику з бібліотеки iTunes та каталогу в 30 млн композицій. Перші три місяці підписка безкоштовна, потім – $4.99  (у США – 10 доларів на місяць). Можна оформити також сімейну підписку за $10.

Запуск власного музичного стрімінгового сервісу Groove анонсувала і Microsoft. Він буде інтегрований в операційну систему Windows 10 і запрацює в день її релізу, 29 липня.


Заказывате у специалистов ремонт ноутбуков в Харькове, которые качественно отремонтируют ваш смартфорн или ноутбук и кратчайшие строки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *