Forgotten Memories – survival-horror з великої літери

Автор | 29 Травня, 2015

Forgotten Memories можна вважати одним з найбільш очікуваних довгобудів на мобільній платформі. Анонс нашумілого хоррора відбувся ще в далекому 2009 році. За весь цей час розробники з Psychoz Interactive встигли випустити безліч скріншотів, відеороликів і попутно розповісти масу інформації про свій проект. Однак, навіть з урахуванням усіх інтерв'ю, гравці все одно не мали відносно близького уявлення про те, якою саме буде Forgotten Memories. Ближче до початку 2010 року гравці практично забули про Forgotten Memories.

І ось через 5 довгих і тривалих років розробки дебютний проект студії Psychoz Interactive нарешті стає доступним для iPhone і iPad. Давай ті ж розглянемо над чим саме розробники працювали весь цей час і що у них вийшло …

 

 

Графіка
Створена Forgotten Memories на движку Unity. Пред'явити будь-які серйозні претензії до візуальної складової гри складно. Хлопці з Psychoz Interactive добре постаралися і відтворили цікаві та опрацьовані локації, задіяли якісні спецефекти і створили повністю динамічне освітлення. Все в грі так і рясніє, натякаючи на графіку консольного рівня, про яку так часто люблять згадати розробники. Тут же все відповідає дійсності. Forgotten Memories виглядає дорослішим і серйознішим на тлі інших подібних ігор з AppStore.

Сюжет
Розумниця, красуня і просто комсомолка Роуз Хокінс замість звичайних буденних занять вирішує відвідати занедбану клініку, розташовану на околиці міста з метою знайти слід зниклої дівчинки на ім'я Іден. Проте доля сама знаходить юного детектива і влаштовує їй безкоштовну екскурсію по тій самій клініці. Наша історія починається з того, що Роуз прокидається в одній з кімнат лікарні з вогнепальним пораненням, геть не пам'ятаючи, як саме вона опинилася в клініці. Єдиним зв'язком між минулими подіями та зниклим дитиною служить загадкова дівчина, яка пропонує допомогу нашій героїні взамін на одне невелике прохання.

Роуз необхідно знайти в надрах покинутій лікарні медсестру Дороті Сімонс і звільнити її. Хоча остання послуга в реаліях сюжету звучить чисто символічно. Далі всі сюжетні вставки виконані на движку гри і прекрасно озвучені професійними акторами, раніше які вже встигли подарувати свої голоси іграм серії Silent Hill. Збіг? Не думаю.

У подальшому проходженні також можна краще дізнатися про історію нашої героїні і про загадкову лікарню, читаючи статті з газет, вирізки з звітів і особисті щоденники, розкидані по території всієї лікарні. Проте повною мірою насолодитися Forgotten Memories вийде аж ніяк не всім гравцям. Справа в тому, що в грі геть відсутня українська мова і людині, яка не знає англійську складно буде зорієнтуватися в і виконати завдання, оскільки в більшості випадків в записках і діалогах міститься безліч важливих підказок.

Ігровий процес
Суть ігрового процесу Forgotten Memories можна описати одним словом – виживання. Головне небезпекою для Роуз є бездушні манекени. Кількість пластикових жіночих фігур у лікарні величезна. Всі вони немов застиглі фігури стоять в різних куточках і як би зайняті своїми справами. Але лише почувши запах своєї жертви, манекени оживають і починають атакувати. Щоразу такі зустрічі відбуваються абсолютно несподівано підносять гравцеві «щедрий сюрприз».

Також на шляху Роуз встануть темні примари і ожилі ляльки. Знищити всіх вельми складно … Ні, вбити всіх неможливо. Після низки таких зустрічей у нашого детектива рано чи пізно закінчаться патрони і аптечки, останнім рішенням стане втеча.

В цілому, Forgotten Memories можуть позаздрити практично всі представники жанру на мобільних платформах. Це дійсно survival-horror з великої літери. Гравцеві потрібно розгадувати безліч різних головоломок, а труднощі будуть вам створювати не тільки підозрілі манекени, а й постійно ліхтарик, котрий часто вмикається.

Також можна відзначити повну відсутність навігації. У Forgotten Memories ніхто і ніщо не буде вам допомагати і направляти у вирішенні головоломок, а численні коридори і кімнати доводиться буквально запам'ятовувати. Осяжна територія для дослідження складається з двох поверхів лікарні з десятком і більше кімнат і ще декільком окремими рівнями, які ви відвідаєте попутно по проходженню сюжетної лінії. Карти немає, не було і не буде, тому намагайтеся ретельно дослідити надані вам місця.

Збереження також не є простою справою. Щоб зберегти свій процес, гравцеві необхідно знайти дискету, яких досить мало лежить в окрузі і підійти з нею до працюючого комп'ютера. Проблема в тому, що поки ви знайдете чергову дискету і постарайтеся дійти до місця збереження, велика ймовірність того, що вас уб'ють. Дискети також обмежені. Суцільний хардкор, який навряд чи багатьом прийде до вподоби.

Правда через кілька днів після релізу, розробники Psychoz Interactive додали в своє дітище легкий рівень складності, що включає безмежні збереження, «безсмертний» ліхтарик і більш легких супротивників. Єдина заковика було лише те, що змінити складність можна було лише почавши гру з самого початку, тому випивши валер'янки я продовжив пошук зниклої дівчинки …

Підсумок
Forgotten Memories – це відмінний, захоплюючий, цікавий і найголовніше … моторошний психологічний трилер. Буквально з самого початку гравця буквально занурюють в гру, змушують думати і переживати. Forgotten Memories не прощає помилок. Помилки прощає лише легкий рівень складності.

Хочеться відзначити і музичний ряд, відмінно відтворює атмосферу загадковості і мороку покинутого держустанови. У процесі проходження в тлі завжди грає музика, відповідна відбувається на екрані вашого девайса.

Насправді у Psychoz Interactiv вийшла гра консольного рівня з цікавою історією і хорошою постановкою. Все на висоті. Єдиними недоліками можна вважати відсутність української локалізації і відносно мала тривалість. Глибоко сподіваюся, що розробка наступних ігор серії не затягнеться настільки, на скільки затягнулася розробка першого розділу Forgotten Memories.


Воспользуйтесь service hacking whatsapp для получения доступа к данным на вашем iPhone даже без Jailbreak. Детали на сайте appmsr.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *