Дисплей Force Touch в iPhone 6s об’єднає переваги екрану Apple Watch і трекпада нових MacBook

Автор | 27 Травня, 2015

Не секрет, що головною особливістю iPhone наступного покоління стане підтримка технології Force Touch. Чутки про те, що Apple збирається використовувати в своїх комунікаторах чутливі до сили натискання дисплеї, ходять вже давно. За повідомленням 9to5Mac, джерело в компанії підтвердило цю інформацію, розповівши про способи застосування технології в iOS 9.

Одним з варіантів реалізації Force Touch в екранах iPhone є тактильний зворотний зв'язок. У конструкції РК-панелі будуть передбачені датчики, які будуть реєструвати не тільки сам факт натискання, але і його силу. Така зміна дозволить внести в iOS нові функції, засновані на силі натискання. При цьому, натискаючи на дисплей, користувач буде відчувати відгук. За нього відповідатиме модуль під назвою Taptic Engine.

Спочатку підтримку технології отримають стандартні програми iOS 9: Погода, Карти, Safari, Календар. Надалі Apple відкриє API для розробників, так що в майбутньому для багатьох сторонніх додатків дисплеї з Force Touch будуть не чужими.

У встановлених програмах це буде виглядати наступним чином: чим сильніше користувач буде натискати на кнопку перемотування в плеєрі, тим швидше ця сама перемотування буде відбуватися. Те ж стосується медіапрогравача – при більш сильному натисканні можна прискорювати швидкість прокрутки відео. У додатку Карти функція дозволить ставити мітки, а в календарі – додавати нові події. У будь текстової програмою натискання на екран із зусиллям буде викликати вікно перекладача – відпаде необхідність у додаткових кликах. Інсайдер, тестував технологію на прототипі iPhone 6s, знайшов реалізацію функції «досить практичною».

Спочатку Force Touch буде доступна на iPhone, а надалі знайде застосування в iPad. Ймовірно вже в наступній генерації Apple-планшети отримають чутливі до сили натискання дисплеї. Також нова технологія додасть нові можливості для аксесуарів для телефонів, наприклад захисних чохлів (детали здесь – http://matteo-mancini.com.ua/).

Відомо, що Apple не планує розповідати про це нововведення в iOS 9 на конференції WWDC в червні. Компанія готує «сюрприз» для осінньої презентації iPhone 6s і iPhone 6s Plus.

Крім реалізації функції Force Touch компанія працює над оновленою клавіатурою для iOS 9. У розробці у Apple кілька нових варіантів дизайну, один з яких включає додаткові кнопки для редагування тексту в портретному режимі. Розробники мають намір змінити дизайн клавіші Shift, щоб зробити більш явною активацію Caps Lock.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *