Apple хоче відмовитися від Lightning-роз’єму на користь універсального USB-C

Автор | 3 Травня, 2015

Протягом останніх років Apple планомірно скорочувала кількість інтерфейсних роз'ємів в Mac. У 13-дюймового MacBook Pro, що вийшов в 2012 році, їх було вісім, а у тонкого MacBook Air зразка 2015 з екраном 11-дюймів – вже чотири. У нової моделі MacBook їх залишилося всього два: 3,5-міліметрове аудіогніздо і універсальний USB-C, який використовується одночасно для зарядки, передачі даних і підключення моніторів.

На цьому тижні Всесвітня організація інтелектуальної власності видала Apple патент на «уніфікований роз'єм для декількох інтерфейсів», в якому легко впізнається коннектор USB-C.

У документі компанія описує інтерфейсний роз'єм для електроніки, здатний передавати дані і електричний сигнал. За задумом винахідників, він може використовуватися для введення-виведення різних сигналів, замінивши існуючі роз'єми того ж призначення. Зокрема, у заявці сказано, що він може використовуватися для передачі даних різних типів, включаючи USB, USB2, USB3, HDMI, DVI і DisplayPort, Ethernet, Thunderbolt та інші. Згодом, за словами Apple, він може замінити Lightning в мобільних пристроях.

Важливою особливістю коннектора є симетричне розташування контактів на двох сторонах, що забезпечує можливість включення будь-якою стороною вгору.

У заявці зазначається, що інтерфейс володіє безліччю "плюсів". Крім того, що він симетричний, він ще й двосторонній: на обох сторонах використовуються однакові коннектори, що дозволяє підключати його до пристрою будь-яким кінцем. По-друге, габарити роз'єму дуже близькі до Lightning в iPhone і iPad. Компактність дозволяє задіяти роз'єм в пристроях будь-якого типу: По-третє, він сумісний зі стандартом USB 3.1 2-го покоління, а значить, швидкість передачі даних по ньому може бути дуже високою – до 10 гігабіт на секунду (~ 1,25 гігабайт в секунду ).

Нарешті, USB-C – це універсальний конектор. Його можна використовувати для чого завгодно: для підключення «флешок», моніторів, зовнішніх жорстких дисків та інших периферійних пристроїв, для зарядки, а також для передачі відео та іншого мультимедійного контенту.


Ищите где можно купить почтовые открытки? Сделайте это на сайте postal-joy.com, на котором вы обязательно найдете много интересных и уникальных почтовых открыток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *