Національна асоціація мовних компаній США просить Apple активувати FM-радіо в iPhone

Автор | 21 Квітня, 2015

Національна асоціація мовних компаній США (NAB) закликала Apple переглянути ставлення до радіомовлення та активувати вбудований в смартфони iPhone FM-модуль. Згідно із заявою відомства, в мобільних пристроях компанії присутній універсальний чіп для мереж Wi-Fi, Bluetooth і FM, однак Apple на програмному рівні заблокувала можливість прослуховування радіо.

«Користувачі могли б уникнути платежів за трафік і знизити витрату акумулятора, якби вони слухали безкоштовне FM-радіо. Прослуховування музики в потоковому режимі збільшує витрату батареї в п'ять разів порівняно з відтворенням того ж контенту засобами FM-чіпа. Крім того, він необхідний в екстрених ситуаціях», повідомляє блог про компанію Google seoslim.ru/rss/poiskovaya-sistema-google.html.

У NAB впевнені, що проблема вирішується простим оновленням операційної системи. Користувач Reddit під ніком theninjaseal вважає, що це не зовсім так.

«Вони не подумали про антену і підсилювачі для антени, – говорить він. – На відміну від чіпів Murata, дані модулі займають додаткове місце всередині телефону».

В дійсності, як антена може виступати провід для навушників. Принаймні, так працює радіо на деяких моделях Android-телефонів. І навіть для тих з них, у яких не заявлена ​​підтримка радіомовлення в FM-діапазоні, проблема вирішується перепрошивкою. Відеоблогер Геральд Аланіс успішно активував чіп на Android-пристрої з Root-доступом.

У 2009 році Apple подала в Бюро патентів і торгових марок США патентну заявку на картографічну систему відображення радіостанцій, доступних для прослуховування на мобільних пристроях. Тоді ходили чутки, що компанія має намір активувати в iPhone радіоприймач, що працює в AM- і FM-діапазонах. Ця інформація, на жаль, не підтвердилася.

Побоювання Національної асоціації радіомовників цілком виправдані. Як стало відомо, в 2017 році Норвегія відмовиться від радіомовлення в FM-діапазоні для національних станцій. Через два роки країна повністю перейде на цифрове мовлення. В якості нового національного стандарту Норвегія вирішила вибрати цифровий формат Digital Audio Broadcasting (DAB). За нею можуть послідувати й інші країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *