Новий 12-дюймовий MacBook можна заряджати від зовнішніх акумуляторів з USB-C

Автор | 15 Березня, 2015

Специфікації інтерфейсного роз'єму USB-C, яким оснащений новий 12-дюймовий MacBook , передбачають передачу даних, вивід відео і підзарядку. В дійсності, галузевий стандарт підтримує зарядку на більш високої потужності, підтримку USB 3.1 (5 Гбіт / с) і інтерфейс DisplayPort 1.2 в єдиному роз'ємі, розмір якого втричі менше, ніж у звичайного порту USB. Як повідомили джерела, близькі до Apple, компанія не буде перешкоджати створенню сторонніх рішень для зарядки ноутбука, у тому числі зовнішніх зарядних станцій і акумуляторів.

USB-C в новому MacBook замінив собою всі інші провідні інтерфейси, включаючи Thunderbolt, USB 3.0 і MagSafe. Стандарт передбачає застосування симетричних роз'ємів: тобто підключати до них кабелі можна будь-яким кінцем незалежно від орієнтації коннектора. Але лише один порт буде доступний для периферії, накопичувачів, маніпуляторів та іншого. Рішення досить сміливе, але й не менш спірне. Тепер підключити в дорозі «флешку» або зарядити смартфон просто так не вийде. Зато буде можливість використовувати для зарядки зовнішні акумуляторні батареї і навіть інші комп'ютери.

Age of Mythology

Відсутність в широкому продажі сторонніх рішень для нинішніх MacBook Air і MacBook Pro пояснюється політикою Apple. Компанія обмежила доступ до пропрієтарного інтерфейсу MagSafe. І якщо на ринку і з'являються вироби, то тільки через недогляд Apple. Такі виробники відразу отримують позови і швидко закривають свою діяльність. У випадку з USB-C таких проблем не буде. Тому варто очікувати появи великого асортименту аксесуарів для MacBook. Подібно iPhone і iPad виробники периферії будуть пропонувати власні рішення в широкому ціновому діапазоні. По суті, з MacBook буде працювати як заряднний пристрій, створений за специфікаціями USB Power Delivery.

Варто відзначити, що одночасно з ультратонким MacBook були представлені фірмові адаптери USB-C VGA Multiport Adapter і USB-C Digital AV Multiport Adapter. Коштують вони по 80 доларів і відрізняються набором портів. Перший пропонує роз'єми USB Type-C, USB 3.1 і VGA. У другому замість останнього присутній HDMI. Сперечатися про вартість можна довго, але на даний момент це перші адаптери для нового комп'ютера Apple.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *