Apple представила ResearchKit – нову революційну платформу для медичних досліджень

Автор | 10 Березня, 2015

Apple в рамках презентації «розумних» годинників Apple Watch і Retina MacBook анонсувала реліз ResearchKit – відкриту програмну платформу для медичних досліджень, яка допоможе лікарям і вченим точніше й ефективніше збирати дані від учасників досліджень через додатки на iPhone. Всесвітньо відомі наукові установи вже почали створювати додатки, задіюючи ResearchKit для дослідження астми, раку грудей, серцево-судинних захворювань, діабету і хвороби Паркінсона. Респонденти можуть самі приймати рішення про участь у дослідженнях і способах збору даних.

«Додатки для iOS вже допомагають мільйонам користувачів підтримувати своє здоров'я. З урахуванням сотень мільйонів iPhone, що використовуються по всьому світу, ми побачили можливість дати людям ще більше інструментів для проведення медичних досліджень та участі в них, – сказав Джефф Вільямс, старший віце-президент Apple з операційних питань. – ResearchKit надасть науковому співтовариству доступ до пацієнтів з усього світу і ще більше способів для збору різноманітних даних, ніж будь-коли раніше».

ResearchKit перетворює iPhone в потужний інструмент медичних досліджень. Якщо користувач дає дозвіл, то додатки отримують доступ до даних про вагу, показники артеріального тиску, рівня глюкози і частоти використання інгалятора – ці дані вимірюються сторонніми додатками і пристроями і об'єднуються в додатку «Здоров'я». Програмна платформа HealthKit, вперше представлена ​​в iOS 8, дозволяє розробникам задіяти обмін даними між додатками для здоров'я та фітнесу. ResearchKit може також запитувати у користувача доступ до акселерометру, мікрофону, гіроскопа і датчиків GPS на iPhone для розуміння манери ходьби пацієнта, вимірювання рухової активності, даних фітнесу, мови і пам'яті.

ResearchKit також дозволяє легше знаходити пацієнтів для широкомасштабних досліджень, надаючи доступ до широких вибірках населення, а не тільки до тих пацієнтів, які живуть поруч з науковим інститутом. Учасники досліджень можуть виконувати завдання і відправляти дані прямо з додатків, дозволяючи дослідникам витрачати менше часу на оформлення документів і більше – на аналіз даних.

«Ми раді можливості використовувати ці нові інструменти ResearchKit від Apple, щоб розширювати охоплення учасників і швидко збирати ще більше даних через простий і зручний додаток для iPhone. Зібрані дані наближають нас до розробки індивідуальних методів лікування, – сказала Патрісія Ганц, доктор медицини і професор Інституту охорони здоров'я Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі і директор Центру досліджень з контролю і запобігання ракових захворювань в центрі досліджень раку. – Доступ до більш різноманітних даних про здоров'я пацієнтів допоможе нам краще вивчити довгострокові наслідки протиракової терапії і краще розуміти пацієнтів, що проходять лікування від раку грудей».

«Коли ми вивчаємо способи діагностики та запобігання захворювань, числа означають все. Використовуючи нову платформу ResearchKit від Apple, ми можемо розширити базу за рахунок пацієнтів за межами міста і збирати значно більше даних, які допоможуть нам зрозуміти механізми захворювання астмою, – сказав доктор Ерік Шадт, професор геноміки в Медичному інституті Айкана в Маунт-Сінай і засновник Інституту геноміки та багаторівневої біології Айкана. – Використовуючи передові датчики iPhone, ми можемо краще моделювати стан хворих астмою, щоб пропонувати їм більш ефективне індивідуальне лікування».

Додаток Asthma Health, розроблене Медичним інститутом Айкана в Маунт-Сінай і компанією LifeMap Solutions, допомагає хворим на астму дізнаватися і відстежувати свій стан, коректувати поведінку і дотримуватися програм лікування відповідно до сучасних стандартів. Дослідники вивчають комплекс симптомів у пацієнта і можливі причини погіршень, щоб розробляти індивідуальні програми лікування астми.

Додаток Share the Journey, розроблений Інститутом раку імені Дани-Фарбера, компаніями Penn Medicine, Sage Bionetworks і центром досліджень раку Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, допоможе вченим зрозуміти, чому деякі пацієнти виліковуються від раку грудей швидше за інших, чому їх симптоми змінюються з часом і що можна зробити для лікування цих симптомів. За допомогою опитувань і збору даних з датчиків на iPhone додаток Share the Journey буде відслідковувати втому пацієнтів, зміни в когнітивних здібностях і настрої, порушення сну і зниження фізичного навантаження.

Додаток MyHeart Counts, розроблений Медичної школою Стенфордського університету, вимірює активність і задіє дані опитувань і відомості про фактори ризику, допомагаючи дослідникам точніше оцінити взаємозв'язок фізичної активності і стилю життя пацієнта зі здоров'ям його серцево-судинної системи. Вивчаючи цей взаємозв'язок в широкому масштабі, вчені зможуть краще зрозуміти, як підтримувати здоров'я серця.

Фахівці загальноклінічні лікарні штату Массачусетс розробили додаток GlucoSuccess, щоб краще зрозуміти, як різні аспекти життя пацієнта – харчування, фізична активність і прийняті препарати – впливають на рівні глюкози в крові. Ця програма також допоможе пацієнтам вибрати режим харчування і фізичної активності, пов'язаний з найкращим рівнем глюкози, дозволяючи чітко бачити взаємозв'язки і брати активну участь у підтримці свого здоров'я.

Додаток Parkinson mPower, розроблений компанією Sage Bionetworks та Університетом Рочестера, допомагає людям з хворобою Паркінсона відстежувати свої симптоми, виконуючи різні дії з iPhone. У числі таких дій – гра на запам'ятовування, дотик пальцем, мова і ходьба. Результати опитувань пацієнта і відомості з датчиків його телефону об'єднуються з даними безлічі інших пацієнтів, допомагаючи проводити найбільше і найповніше дослідження хвороби Паркінсона в історії медицини.

Комплект ResearchKit буде випущений у вигляді відкритої платформи в наступному місяці.

 


Чи ви знали раніше, що доставка суші Львів надає свої якісні послуги вже не перший рік? Скористайтеся швидкою та якісною доставкою суші, напоїв та продуктів по славному місті Львів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *