Відеоплеєр VLC повертається в App Store

Автор | 17 Лютого, 2015

Медіаплеєр VLC для пристроїв під управлінням операційної системи iOS знову став доступний для завантаження в деяких країнах світу. Користувачі, раніше завантажили програму, вже отримали оновлення до версії 2.4.1. Міжнародний реліз популярного програвача очікується найближчим часом.

Існують версії VLC для Mac, Windows, Linux та інших систем. У вересні 2010 року розробка вперше стала доступна користувачам iPhone, iPod touch і iPad, але недовго. Через кілька місяців Apple прибрала її з магазину App Store. Компанія пояснила це тим, що VLC порушує відкриту ліцензійну угоду GNU, під яким випущена програма – тобто через цифровий захист App Store. Влітку 2012 року дебютувала версія VLC для Android.

До липня 2013 розробникам вдалося залагодити всі правові питання щодо VLC для iOS і програма з'явилася в App Store. Проте через рік з невідомих причин додаток знову вилучили з каталогу.

Як написав у своєму блозі Ptigermstr, в найближчі години всі власники iPhone і iPad зможуть завантажити переписану версію VLC, яка дозволяє відтворювати музику і відео в будь-яких форматах як з пам'яті мобільних пристроїв, так і з Інтернету. Серед особливостей нової версії плеєра називається інтеграція з Dropbox і можливість завантаження контенту по бездротовій мережі Wi-Fi.

Мультимедійний програвач VLC розробляється з 2001 року. Одна з головних його переваг – відсутність необхідності завантажувати додаткові кодеки для відтворення мультимедіа. VLC є де-факто стандартним мультимедійним плеєром для платформи Mac.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *