Apple створює власний електромобіль

Автор | 11 Лютого, 2015

Apple розробляє власний автомобіль, який складе конкуренцію електромобілям компанії Tesla Motors. Про це пише Business Insider з посиланням на співробітника компанії, який побажав залишитися невідомим. Він, зокрема, повідомив, що для участі в проекті деякі співробітники покинули Tesla.

«Проект Apple занадто привабливий, щоб відмовитися від участі в ньому. Думаю, що він змінить ландшафт і похитне ринкове становище Tesla», – заявило джерело в Apple.

На користь того, що каліфорнійський гігант працює над власним автомобілем, говорить кілька факторів. Зокрема, більшість працюючих в Apple колишніх співробітників Tesla – це інженери, що спеціалізуються на механіці, конвеєрному виробництві, мікроелетроніці, різних видів жалюзі, робототехніці та інших інженерних направлень. За інформацією видання, в Купертіно перейшли близько 50 екс-співробітників Tesla.

На початку лютого в околицях Сан-Франциско в США був помічений зареєстрований на Apple автомобіль з встановленими на його даху вимірювальним обладнанням і чотирма камерами. ЗМІ припустили, що компанія може розробляти конкурента Google Street View або випробовувати систему автономного управління.

Чутки про плани Apple розширити сферу діяльності за рахунок випуску власних електромобілів з'являються неодноразово. Ще в 2007 році стало відомо, що Apple веде переговори з Volkswagen про спільне виробництво автомобіля під назвою iCar. У жовтні 2012 року повідомлялося, що автомобіль був одним з останніх проектів одного із засновників і глави Apple Стіва Джобса, який він не встиг закінчити.

У лютому минулого року каліфорнійське видання The Chronicle повідомляло , що Apple проявляє інтерес до виробника спортивних електромобілів Tesla. Не виключалося, що американський гігант комп'ютерної електроніки планує поглинання успішного виробника електромобілів. Пізніше глава Tesla Елон Маск підтвердив : він дійсно зустрічався з представниками компанії з Купертіно.

«Погляньте на автоіндустрію – це трагедія для США. Хто проектує автомобілі? Перед смертю Стів мріяв про те, щоб розробити iCar, і я думаю, компанія змогла б зайняти близько 50% ринку. Однак проект так і не був втілений», – заявив в 2012 році на одній з конференцій членів ради директорів Apple Мікі Дрекслер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *