Сімейна пара посадила літак без навігації за допомогою iPad

Автор | 9 Лютого, 2015

iPad допоміг уникнути авіакатастрофи після аварійної відмови бортових приладів в одномоторному літаку, що прямував з Вісконсіна в Вайомінг, США. Планшетний комп'ютер Apple допоміг подружжю, пролетівши 130 кілометрів, безпечно посадити літак без навігації в аеропорту міста Рапід-Сіті.

Чоловік і дружина летіли на невеликому літаку в Вайомінг, коли на борту несподівано відключилися повністю всі прилади для навігації. Інцидент стався вночі, тому пілоти не могли орієнтуватися на місцевості.

У момент відключення устаткування у чоловіка і жінки з електроніки залишився тільки iPad, яким і вирішили скористатися. Щоб дістатися до найближчого аеропорту їм знадобилися додатки, здатні визначати точні географічні координати, висоту і швидкість пересування. Екстрену посадку здійснили на віддаленій смузі аеропорту Рапід-Сіті. Нащастя ніхто не постраждав. Як бачимо, в нинішній час, девайси дозволяють не тільки дізнаватися как находят потерянные телефоны, а й допомагати у керуванні літаками.

Так як разом з електронікою у літального транспортного засобу відмовив і зв'язок, у пілотів не було можливості повідомити диспетчерам про своє наближення, а, значить вони ризикували зіткнутися з іншим літаком. Крім того, у машини відмовили шасі, тому вона приземлилася прямо на нижню частину фюзеляжу.

Як розповів представник пожежного департаменту міста, для успішної посадки пілот повинен бути «справжнім професіоналом». Влада має намір провести власне розслідування інциденту.

Самі власники літака розраховують провести ремонт повітряного судна і знову піднятися в небо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *