Творець Mega запустив «вбивцю» Skype – захищений сервіс MegaChat

Автор | 22 Січня, 2015

Творець файлового сховища Mega, німецько-фінський підприємець Кім Дотком, оголосив про запуск нового сервісу MegaChat. Він позиціонується розробником, як «зашифрована і безпечна» альтернатива Skype.

MegaChat має функціональність відеодзвінків і чату, а також пропонує шифрування з кінця в кінець і пересилку файлів великого розміру. «Допобачення, Skype», – прокоментував запуск служби Дотком, що ховається від європейського правосуддя в Новій Зеландії.

MegaChat, який увійшов до складу бета-версії нового веб-клієнта хмари Mega, доступний всім зареєстрованим користувачам Mega. Щоб ним скористатися, потрібно перейти у вкладку Conversations і там додати в рядку пошуку адресу електронної пошти людини, у якої вже є аккаунт на Mega.

В даний час MegaChat працює з перебоями: іноді не приходять повідомлення про дзвінки, а з'єднання розривається. При цьому якість зв'язку користувачі оцінюють на рівні Skype. Зараз на сервісі вже доступні відеодзвінки і обмін файлів, найближчим часом з'являться текстові повідомлення і відеоконференції.

У минулому році засновник Mega заявив, що Gmail, Skype і iCloud як сервіси, недостатньо конфіденційні, тому що вони базуються в США. «У Skype немає вибору. Їм доводиться впроваджувати бекдори для уряду США », – заявив Дотком про уразливість в додатку, що належить Microsoft.

Кім Дотком – німецько-фінський підприємець, колишній власник найбільшого файлообмінника Megaupload, а з січня 2013 року – власник нового файлообмінника Mega. У січні 2012 року Дотком був заарештований в Новій Зеландії за запитом ФБР, але 22 лютого відпущений під заставу.

Американська влада США інкримінували підприємцю вимагання, відмивання грошей і масові порушення авторських прав і безуспішно домагалися його екстрадиції. Наприкінці листопада 2014 року в ході конференції unBound Digital в Лондоні підприємець повідомив про своє банкрутство. Велика частина його грошових коштів була спрямована на адвокатів, на послуги яких він витратив $10 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *