iPhone 2G вісім років по тому. Що вмів перший смартфон Apple

Автор | 14 Січня, 2015

Вісім років тому співзасновник Apple Стів Джобс представив світу сенсорний смартфон компанії, який отримав назву iPhone. Для того часу пристрій компанії з Купертіно був вельми інноваційним та цікавим.

До появи iPhone на ринку мобільних пристроїв смартфони були досить великими і складалися з двох частин: екрану і клавіатури. Причому в більшості випадків їх співвідношення становило 1:1.

Навіть незважаючи на наявність можливості переглядати інтернет-контент, користувачі не могли відкривати повні версії web-сайтів. У зв'язку з цим компаніям доводилося розробляти найпростіші мобільні версії своїх ресурсів.

Однак це все було до появи iPhone, який змінив положення речей на ринку смартфонів. Варто відзначити, що за сучасними мірками перший iPhone був досить примітивним гаджетом з безліччю програмних і апаратних обмежень.

Як бачимо на знімку вище, iPhone виглядав куди симпатичніше інших існуючих на той час смартфонів.

Перший смартфон Apple не мав навіть підтримки 3G. Стільниковий передача даних могла здійснюватися лише за допомогою стандарту EDGE, або 2G, який працює досить повільно.

8 років тому не існувало App Store, тобто власники iPhone не могли насолодитися ні Angry Birds, ні Instagram, ні клієнтом Вконтакте або будь-якими іншими додатками для розваги. Погодьтеся, на сьогоднішній день саме програми є перевагою смартфона від Apple, адже вони дозволяють використовувати весь функціонал пристрою.

Якщо сьогодні користувачі можуть вибрати будь-яке зображення в якості шпалер домашнього екрану або екрану блокування, то в той час доступним був виключно чорний фон. Установка шпалер була недоступна.

Тільки три роки після виходу першого iPhone інженери реалізували в смартфоні функції «Вирізати», «Копіювати» та «Вставити». Що стосується синхронізації смартфона, то для цього протягом 5 років доводилося підключати iPhone до комп'ютера (зараз присутня можливість Wi-Fi-синхронізації ).

При наборі тексту в додатках SMS та електронної пошти клавіатура працювала тільки в портретному режимі. Відправка фото через звичайне повідомлення була недоступна.

Під час подорожей доводилося все ще використовувати звичайний GPS-навігатор.

Смартфон був оснащений 2-мегапіксельною камерою, яка до всього іншого не могла знімати відео. Тоді не було ні Центру повідомлень, ні Siri, ні Пункту управління (Control Center).

Підсумовуючи, варто зазначити, що з часів появи першого сенсорного смартфона Apple пристрої цього типу стали набагато «розумніші», швидше і симпатичніше. Як би там не було, не варто забувати, що практично з iPhone почався шлях «еволюції» сенсорних пристроїв.


Будьте начеку, ведь скоро открывается новый магазин гаджетов, который откроет для вас удивительный мир робототехники и разных гаджетов, способных изменить мир.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *