14 січня 2009 Стів Джобс оголосив про те, що йде у відпустку через проблеми зі здоров'ям. Уже через тиждень Тіму Куку, котрий змінив його, довелося відповідати перед акулами з Уолл-стріт. Що Кук сказав тоді – і що говорить сьогодні?
П'ять з гаком років тому Тім разом з двома іншими топ-менеджерами Apple розповідав аналітикам про результати минулого фінансового кварталу. Перше було стандартне запитання про здоров'я Джобса, один з колег Кука дав на нього не менш стандартну відповідь. Але потім Тім почав сольну партію.
Кук сказав: в Apple підібралася відмінна команда керівників із загальними цінностями. Про них (цінності) Тім розповів в ході невеликого монологу, який журналісти потім охрестили «доктриною Кука»:
«Ми постійно зосереджені на інноваціях. Ми віримо в просте, а не в складне. Ми впевнені, що повинні контролювати первинну технологію створення продуктів, які ми робимо, і працювати на ринках, на яких ми можемо зробити значний внесок.
Ми говоримо «ні» тисячам проектів; так ми дійсно можемо сфокусуватися на кількох, які дійсно важливі і значущі для нас. Ми віримо в тісну співпрацю та взаємодію наших груп, що дає нам можливість здійснювати інновації там, де інші не можуть.
І, чесно кажучи, ми не залишаємося задоволеними жодним результатом будь-якої групи в компанії, крім ідеального, і завжди визнаємо, коли були неправі і виправляємося. Я думаю, що незалежно від того, хто тут працює, ці цінності настільки глибоко вкоренилися в цій компанії, що Apple буде розвиватися неймовірно здорово і надалі ».
Аналітикам сподобалися слова Тіма – після тієї телеконференції зазначалося, що Кук (працюючий в Apple з 1998 року) відмінно розуміє дух компанії і знає, як працювати без Джобса.
З тих пір багато що змінилося. Сьогодні Тім Кук не тільки знає, що таке «ДНК» Apple, але й намагається зробити компанію краще.
Сила співробітництва
У 2012 році в компанії пройшли значущі кадрові перестановки – зокрема, з компанії пішов голова iOS-напрямку Скотт Форсталл. В приуроченому до відставки «гуру скевоморфізма» заяві Apple відзначила, що хоче бачити «ще більшу уніфікацію нашого першокласного «заліза», програмного забезпечення та сервіс-команди».
Це не порожні слова заради «піару». Слово «collaboration» (співпраця, кооперація) Кук відтоді повторював багато разів.
«Грані між« залізом », ВО та сервісами стираються або навіть зникають», говорив Тім в одному з останніх інтерв'ю.
«Єдиний спосіб витягнути все це – зробити так, щоб кожен добре працював разом з іншими. І не просто добре працював, але майже «зливався» з ними, так що не можна зрозуміти точно, де саме працюють люди, так як вони настільки сфокусовані на відмінному результаті, що не звертають уваги на якісь функціональні речі».
В офісі Тіма Кука висять портрети Роберта Кеннеді і Мартіна Лютера Кінга. Ці люди уособлюють те, що Тім думає про громадянські права. Коли його попросили описати свої установки для спілкування з людьми, Кук сказав:
«Залишати за людиною право на власну гідність. Однаково ставитися до всіх людей. Кожен заслуговує базового рівня людяності незалежно від кольору шкіри, релігії, сексуальної орієнтації, статі. Поваги заслуговує кожен. Я буду битися за це до тих пір, поки у мене вистачить сил».
Залучення надихає на інновації
Ця частина філософії Тіма Кука описана відомою фразою «втягнення надихає на інновації». CEO Apple має на увазі, що проривні проекти створюються тоді, коли в них залучені абсолютно різні люди – і неважливо, як вони виглядають і що думають. Слова про інноваціях Кук приурочив до червневого ЛГБТ-параду, участь в якому взяли 5000 співробітників Apple .
Не тільки прибуток
В інтерв'ю журналісту Чарлі Роузу Кук сказав:
«Коли ми залишимо цей світ, він повинен бути краще, ніж тоді, коли ми в нього прийшли».
Дійсно – Apple не тільки продає гаджети, а й намагається зробити освіту більш якісним завдяки iPad, а здоров'я людей по всьому світу – завдяки Apple Watch . Частина дата-центрів Apple і нова штаб-квартира компанії працюють на енергії з поновлюваних джерел. Краще – нехай і не набагато – стало життя простих складальників «яблучних» пристроїв.
Більше відкритості, більше секретів
При Тімі Apple стала більш відкритою компанією – в справі захисту навколишнього середовища, умов роботи співробітників і ін. Але це не означає, що купертіновці так просто розкажуть всі свої секрети. В одному з інтерв'ю Кук запевнив, що на захист своїх продуктів від витоків Apple витрачатиме в два рази більше, ніж раніше (правда, допомагає це, як ми знаємо, не дуже).
Не намагатися бути Джобсом
«Я ніколи не ставив перед собою мету бути як він», сказав Кук в інтерв'ю Чарлі Роузу. «Єдиною людиною, яким я можу бути, це самим собою, чи не так? .. Я постарався бути кращим Тімом Куком, яким я міг би бути».