Тім Кук і його філософія управління Apple

Автор | 19 Вересня, 2014

14 січня 2009 Стів Джобс оголосив про те, що йде у відпустку через проблеми зі здоров'ям. Уже через тиждень Тіму Куку, котрий змінив його,  довелося  відповідати перед акулами з Уолл-стріт. Що Кук сказав тоді – і що говорить сьогодні?

П'ять з гаком років тому Тім разом з двома іншими топ-менеджерами Apple розповідав аналітикам про результати минулого фінансового кварталу. Перше було стандартне запитання про здоров'я Джобса, один з колег Кука дав на нього не менш стандартну відповідь. Але потім Тім почав сольну партію.

Кук сказав: в Apple підібралася відмінна команда керівників із загальними цінностями. Про них (цінності) Тім розповів в ході невеликого монологу, який журналісти потім охрестили «доктриною Кука»:

«Ми постійно зосереджені на інноваціях. Ми віримо в просте, а не в складне. Ми впевнені, що повинні контролювати первинну технологію створення продуктів, які ми робимо, і працювати на ринках, на яких ми можемо зробити значний внесок.

Ми говоримо «ні» тисячам проектів; так ми дійсно можемо сфокусуватися на кількох, які дійсно важливі і значущі для нас. Ми віримо в тісну співпрацю та взаємодію наших груп, що дає нам можливість здійснювати інновації там, де інші не можуть.

І, чесно кажучи, ми не залишаємося задоволеними жодним результатом будь-якої групи в компанії, крім ідеального, і завжди визнаємо, коли були неправі і виправляємося. Я думаю, що незалежно від того, хто тут працює, ці цінності настільки глибоко вкоренилися в цій компанії, що Apple буде розвиватися неймовірно здорово і надалі ».

Аналітикам сподобалися слова Тіма – після тієї телеконференції зазначалося, що Кук (працюючий в Apple з 1998 року) відмінно розуміє дух компанії і знає, як працювати без Джобса.

З тих пір багато що змінилося. Сьогодні Тім Кук не тільки знає, що таке «ДНК» Apple, але й намагається зробити компанію краще.

Сила співробітництва

У 2012 році в компанії пройшли значущі кадрові перестановки – зокрема, з компанії пішов голова iOS-напрямку Скотт Форсталл. В приуроченому до відставки «гуру скевоморфізма» заяві Apple відзначила, що хоче бачити «ще більшу уніфікацію нашого першокласного «заліза», програмного забезпечення та сервіс-команди».

Це не порожні слова заради «піару». Слово «collaboration» (співпраця, кооперація) Кук відтоді повторював багато разів.

«Грані між« залізом », ВО та сервісами стираються або навіть зникають», говорив Тім в одному з останніх інтерв'ю.

«Єдиний спосіб витягнути все це – зробити так, щоб кожен добре працював разом з іншими. І не просто добре працював, але майже «зливався» з ними, так що не можна зрозуміти точно, де саме працюють люди, так як вони настільки сфокусовані на відмінному результаті, що не звертають уваги на якісь функціональні речі».

В офісі Тіма Кука висять портрети Роберта Кеннеді і Мартіна Лютера Кінга. Ці люди уособлюють те, що Тім думає про громадянські права. Коли його попросили описати свої установки для спілкування з людьми, Кук сказав:

«Залишати за людиною право на власну гідність. Однаково ставитися до всіх людей. Кожен заслуговує базового рівня людяності незалежно від кольору шкіри, релігії, сексуальної орієнтації, статі. Поваги заслуговує кожен. Я буду битися за це до тих пір, поки у мене вистачить сил».

Залучення надихає на інновації

1design.net.ua

Ця частина філософії Тіма Кука описана відомою фразою «втягнення надихає на інновації». CEO Apple має на увазі, що проривні проекти створюються тоді, коли в них залучені абсолютно різні люди – і неважливо, як вони виглядають і що думають. Слова про інноваціях Кук приурочив до червневого ЛГБТ-параду, участь в якому взяли 5000 співробітників Apple .

Не тільки прибуток

В інтерв'ю журналісту Чарлі Роузу Кук сказав:

«Коли ми залишимо цей світ, він повинен бути краще, ніж тоді, коли ми в нього прийшли».

Дійсно – Apple не тільки продає гаджети, а й намагається зробити освіту більш якісним завдяки iPad, а здоров'я людей по всьому світу – завдяки Apple Watch . Частина дата-центрів Apple і нова штаб-квартира компанії працюють на енергії з поновлюваних джерел. Краще – нехай і не набагато – стало життя простих складальників «яблучних» пристроїв.

Більше відкритості, більше секретів

При Тімі Apple стала більш відкритою компанією – в справі захисту навколишнього середовища, умов роботи співробітників і ін. Але це не означає, що купертіновці так просто розкажуть всі свої секрети. В одному з інтерв'ю Кук запевнив, що на захист своїх продуктів від витоків Apple витрачатиме в два рази більше, ніж раніше (правда, допомагає це, як ми знаємо, не дуже).

Не намагатися бути Джобсом

«Я ніколи не ставив перед собою мету бути як він», сказав Кук в інтерв'ю Чарлі Роузу. «Єдиною людиною, яким я можу бути, це самим собою, чи не так? .. Я постарався бути кращим Тімом Куком, яким я міг би бути».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *