Siri відповідає на питання гірше, ніж Google Now

Автор | 30 Липня, 2014

Два провідних голосових помічника для мобільних пристроїв – Apple Siri і Google Now – рік від року стають тільки краще. А хто з них сьогодні найкращий? Відомий аналітик Piper Jaffray Джен Мюнстер провів власне дослідження і з'ясував, що розробка Google більш точніша.

Голосові асистенти – Siri, Google Now, Microsoft Cortana – стають все більш популярними на мобільних пристроях. Будемо відверті – розробникам є над чим працювати. Віртуальні помічники знають не всі значущі мови світу (Siri, коли ти підеш на уроки російської?), Не завжди правильно розуміють навіть носія англійської мови, не можуть відшукати в Мережі потрібну інформацію або пропонують в якості відповіді грубі неточності. У такій ситуації незайвим було б порівняти здібності голосових помічників до розпізнавання мови і точність відповідей.

Джен Мюнстер порівняв роботу Google Now і Apple Siri, задавши кожному по 800 (!) Питань. Половина з них була задана в приміщенні, друга половина – на вулиці. Питання задавалися по п'яти категоріях – місцева інформація, комерція, навігація, загальні питання і команди операційної системи на виконання тієї або іншої дії.

Мюнстер з'ясував, що при пошуку відповідей Siri користувалася Google всього в 3% випадків. Аналогічний тест в грудні 2012 року дав показник в 27 відсотків. Тепер Apple використовує як пошукача «за замовчуванням» Bing, для навігації – власні карти Apple Maps. Siri також вдалося відповісти на 4% питань завдяки своїй базі даних – в грудні 2013 аналогічний показник становив 1%. Аналітик зазначає: обсяг знань Siri буде тільки рости. Це логічно – якщо користувач бачить, що голосовий помічник просто звертається до гіпотетичного «гуглу», у нього рано чи пізно виникає питання: навіщо він (голосовий асистент) потрібен?

В цілому Siri пройшла тест на «четвірку». У грудні минулого року Мунстер виставив голосовому асистентові Apple «трійку з плюсом».

Siri і Google Now що краще Сервіс Google Now виявився точніше Siri у відповідях на запитання. Голосовий помічник Google дав коректні відповіді на 86% заданих питань; Siri виявилася права в 84% випадків. У грудні 2013 картина була зворотною: тоді Google Now набрав 81%, Apple Siri – 83%. Відтоді «порозумнішали» обидва – але у Google, очевидно, вийшло краще.

Сильні сторони Google Now – навігація, місцева інформація та загальні питання. У свою чергу, Apple Siri краще розуміє команди, що віддаються операційній системі (наприклад, «Запусти пісню The Beatles»). Мюнстер упевнений: голосовий помічник Google надолужить згаяне вже найближчим часом.

Підсумкова оцінка Google Now – «четвірка з плюсом». У грудні Мюнстер поставив голосовому помічнику від Google «трійку з плюсом».


Для сайтов с высокой посещаемостью обязательно понадобится виртуальный сервер. Недорогой VPS – это отличное решение для порталов и подобных сайтов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *