Swift, CloudKit, HomeKit і Metal – нові інструменти для розробників, представлені на WWDC 2014

Автор | 11 Червня, 2014

Apple присвятила заключну частину своєї презентації на конференції WWDC нововведенями в комплекті програмного забезпечення для розробників (SDK), серед яких відзначили нову мову програмування Swift і інструменти розробки для сервісів здоров'я, домашньої автоматизації, iCloud і взаємодії додатків.

 

Абсолютним фаворитом презентації стала Swift – нова мова програмування для власного фреймворка Apple. Анонс Swift викликав шквал овацій у залі, а в компанії її називають сучасною, швидкою, потужною і безпечною мовою для розробки додатків.

Swift – це результат останніх досліджень в області мов програмування, об'єднаний з багаторічним досвідом розробки програмних продуктів Apple. Властивості, успадковані від Objective C, виражені в простому синтаксисі роблять новий API (інтерфейс програмування додатків) простою для сприйняття і освоєння. Успадковані типи роблять код чистіше і допомагають уникнути помилок, у той час, як модулі обходяться без заголовків і підтримують простір імен. Необхідна пам'ять виділяється автоматично, а синтаксис позбавляє розробника навіть від необхідності розставляти крапки з комою.

 

Swift також надає окрему панель в додатку, яка дозволяє бачити результати написаного коду в режимі реального часу. Купертіновці також надали інструменти для роботи з iCloud. Нова платформа CloudKit позбавляє розробників від необхідності дорогих і ресурсномістких розробок серверної частини програми, надаючи свої обчислювальні потужності безкоштовно, хоч і з надзвичайно високими вимогами.

Використовуйте широкі можливості iCloud і розробляйте свої додатки за допомогою нової платформи CloudKit. Тепер ви можете з легкістю зберігати і отримувати доступ до даних, що зберігаються в iCloud, аналогічно як ви працює з базою даних. CloudKit дозволяє авторизуватися в iOS-програмах сторонніх розробників через ідентифікатор Apple, не передаючи особистої інформації додатком.

 

Наступним нововведенням став анонс API, який націлений зібрати розрізнені сторонні додатки в єдину інфраструктуру і дозволяє одному з додатком використовувати функції іншого. Так, наприклад, Safari зможе використовувати додаток Bing для перекладу інтернет-сторінок. Додатки з App Store тепер зможуть розміщувати свої інтерактивні віджети в центрі повідомлень.

Apple вирішила пом'якшити свою політику закритості і відкрила доступ до деяких елементів iOS. У «програму лояльності» потрапив Touch ID, що дозволив контролювати доступ до сторонніх додатків за відбитком пальців. Також розробники зможуть заміняти стандартну клавіатуру при необхідності.

HomeKit – платформа, створена з метою об'єднання домашніх пристроїв автоматизації в одну систему. Раніше всі пристрої, що випускаються різними розробниками, управлялися власними додатками і використовували власні протоколи. Apple має намір створити єдиний протокол для всіх систем, а численні договори з компаніями-лідерами в цій сфері лише зміцнюють позиції Apple на ринку розумних будинків. Майбутня майданчик дозволить управляти пристроями через спеціальний додаток або команди Siri. Наприклад, після фрази: «Siri, я йду спати» в будинку гасне світло і блокуються двері.

Для розробників ігор Apple представила бібліотеку Metal, яка дозволяє більш економно використовувати ресурси для максимально реалістичних і ресурсномістких ігор на iOS. Також компанія представила оновлення XCode з живим рендерингом і візуальним налагодженням.

Всі перераховані вище нововведення включені iOS 8 beta , яка доступна розробникам вже сьогодні.


Покупайте технику в Интернете. Это действительно дешевле. Например, для кухни разные печи на сайте prof-store.com.ua, большой выбор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *