Microsoft випустила безкоштовні версії OneNote для Mac і Windows

Автор | 17 Березня, 2014

Компанія Microsoft оновила сервіс для створення та зберігання заміток OneNote. Тепер це – серйозний крос-платформний продукт, який складе конкуренцію Evernote і Диску Google.

Вперше додаток OneNote став доступний на Mac. Він поширюється безкоштовно, завантажити його можна з App Store.

Безкоштовною стала і десктопна версія OneNote для комп'ютерів під управлінням Windows. Перш вона була доступна тільки в комплекті платного офісного пакету разом Word, Excel, PowerPoint та іншими додатками.

Додатки OneNote також випущені для вебу, режиму Metro в Windows 8, Windows Phone 8, iPhone і iPad, а також під смартфон lenovo. Що буде з версією OneNote для передплатників Office 365, поки незрозуміло, але можливо, вона буде відокремлена і розповсюджуватися безкоштовно.

Є гарні новини і для розробників: Microsoft випустила API, який дозволить створювати додатки, які взаємодіють з OneNote через хмару. Одним з перших додатків стала власна розробка редмондської компанії – Office Lens для Windows Phone. З його допомогою можна робити фотографії і прикріплювати їх до нотаток OneNote. Додаток володіє функцією оптичного розпізнавання, тому в нотатках із збереженими фотографіями документів працює звичайний текстовий пошук.

Можливості OneNote Cloud API:

– Веб-Кліппер для відправки в OneNote сторінок сайтів (працює через розширення в Internet Explorer, Chrome, Safari і Firefox);
– Автоматичне збереження в OneNote листів, відправлених на електронну адресу [email protected] ;
– Додавання в OneNote фотографій документів через мобільний додаток Office Lens;
– Інтеграція з IFTTT;
– Відправка в блокнот OneNote статей і новин із Feedly, Weave і News360;
– Збереження рукописних заміток або малюнків, створених за допомогою Livescribe;
– Відправка в OneNote документів, відсканованих технікою Brother, Doxie Go, Epson, Neat або мобільними сканерами Genius Scan і JotNot.
– OneNote API

Мабуть, це перший випадок, коли Microsoft поширює офісний продукт для комп'ютерів безкоштовно. Хід несподіваний, але зрозумілий: OneNote – другорядний продукт для компанії, цінності пакету Office він додає не багато, зате його можна використовувати для залучення уваги до інших продуктів і, перш за все, до їх хмарної синхронізації на різних платформах.

Посилання на додатки OneNote можна знайти на сайті OneNote.com.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *