Mozilla представила свій Firefox-смартфон всього за $25

Автор | 26 Лютого, 2014

На заході Mobile World Congress в Барселоні компанія Mozilla, відома своїм браузером Firefox, представила смартфон початкового рівня під управлінням операційної системи Firefox OS. Пристрій, поставки якого почнуться в 2014 році, коштуватиме всього 25 доларів.

Mozilla оголосила, що фахівці компанії Spreadtrum завершили інтеграцію Firefox OS з кількома чіпсетами Spreadtrum для смартфонів з підтримкою WCDMA і EDGE, включаючи модель SC6821, яка стала першою платформою для «розумних» телефонів вартістю $25.

До складу SC6821 входить процесор ARM Cortex A5. Чіп підтримує зв'язок по Wi-Fi і Bluetooth, підключення камер, прийом FM-мовлення, а також роботу з сенсорними екранами дозволом до HVGA. Дебютував на виставці апарат за своїми технічними характеристиками нагадує iPhone першого покоління. Смартфон обладнаний 3,5-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 320 × 480 пікселів, 2-мегапіксельною камерою і не підтримує мережі третього покоління. Звичайно, якщо такі характеристики вам не до душі, подивіться в сторону дорогих елітних моделей на сайті http://viptelefon.com.ua/

На відміну від iOS і Android, платформа Firefox OS використовує HTML5 – стандарт веб-сервісів. Це означає, що додатки для Firefox OS зможуть створювати всі, хто знайомий з програмуванням для вебу. Інтернет не повинен ніким контролюватися і повинен працювати на відкритих стандартах, заявив глава Mozilla Гарі Ковач. «Ми хочемо розробити систему, на основі якої кожен міг би створити додаток, яке працювало б на будь-якому пристрої», – зазначив він.

При такій ціні смартфони, здатні виходити в мережу, робити фотографії і показувати ролики YouTube, зазіхають на територію звичайних телефонів, що в майбутньому може призвести до повного зникнення останніх. Природно, для користувачів сучасних моделей розробка Mozilla здасться непоказною і малопродуктивною, проте для значної частини населення планети її придбання стане проривом і вікном у глобальну мережу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *