Nokia офіційно представила свої перші Android-смартфони

Автор | 24 Лютого, 2014

Nokia на прес-конференції в Барселоні офіційно представила смартфони Nokia X, Nokia X + і Nokia XL. Телефони стали першими пристроями фінського виробника, що працюють під управлінням Android.

На смартфонах можна запускати програми, написані для мобільної платформи Google; при цьому апарати працюють не з сервісами інтернет-гіганта, а зі службами Nokia і Microsoft – наприклад, картами Here, хмарним сервісом OneDrive і поштою Outlook. Також доступні різні развлечения на Андроид, ігри, різноманітні інтерактивні додатки.

Пристрої не мають доступу до «офіційного» магазину Android-додатків Google Play. Програми для них можна завантажувати з сторонніх магазинів – зокрема, з російського «Яндекс.Store», – а також з магазину Nokia Store. Журналісти відзначають, що з телефонами Nokia сумісні не всі програми для Android, а лише приблизно 75% з них.

ОС, на базі якої працюють смартфони, створена на основі Android Open Source Project (AOSP). Інтерфейс користувача при цьому апарати запозичили не у Android, а у Windows Phone – наприклад, вони мають у своєму розпорядженні домашній екран з «живими плитками».

Nokia X і X + оснащені 4-дюймовим екраном з роздільною здатністю 800 х 480 пікселів. Апарати практично ідентичні, але у X + більше пам'яті. В обох пристроях використовуються двоядерні процесори Qualcomm Snapdragon 200 і 3-мегапіксельні камери. Nokia XL отримав 5-дюймовий екран і камеру на 5 мегапікселів.

 

 

 

Смартфон Nokia X надійде в продаж в день анонса, 24 лютого. Він коштуватиме 89 євро. Nokia X + і XL вийдуть в квітні і коштуватимуть 99 і 109 євро відповідно. Як і моделі Lumia, смартфони будуть доступні в корпусах різних кольорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *