Mini-U: ЗОО Абракадабра – дитячий театр тіней на iPad

Автор | 11 Лютого, 2014

Не так давно PoppAppFactory випустили  гру з красиво намальованими тваринами. Новинка називається ZOO Abracadabra, і вона про тіньовий театр, а вірніше, цирк,  де звірі і птиці виконують улюблений трюк Бременських музикантів.

Варан підіймається на оленя, сова сідає на варана, жаба – на сову і хапає мишу за хвостик, парам-пам-пам – і тут вся інтрига: ми бачимо конструкцію у вигляді хитромудрої тіні. Хто в ній хто? Хто на кому стоїть? З цим потрібно розібратися гравцеві, дитині 2-5 років. В якості підказок у нього є ряд карток з тваринами внизу екрана. Натискаючи на потрібну тварину і його місце в піраміді, можна розсекретити її учасників. І переходити до наступної, яка з’явиться моментально.

Тато або мама впораються із завданням на льоту, старші діти – теж. На дорослий погляд, поєднати істоту і його тінь нескладно. Малюкам, яким призначена гра, рішення прийняти не так легко. Зіставлення кольорової постаті та її силуету – одна з класичних дитячих ігор на розвиток логіки і зорової пам’яті, яку часто і по-різному інтерпретують в матеріальних іграшках – від сортерів до вирізаних контурів предметів на картинці. Багато дітей грають у такі ігри використовуючи планшет з задоволенням.

У тіньовій пірамідці ZOO Abracadabra фігур і контурів-тіней набагато більше, ніж у звичайному сортері, а варіантів їх поєднань – десятки (всього в грі в сумі 160 рівнів-задач). В ілюстраціях багато деталей, на які потрібно звертати увагу, – хвости, роги, дзьоби, а самі тіні для більшої складності іноді розташовуються в дзеркальному відображенні. Ще додають цікавинки поєднання, де, наприклад, доводиться зробити вибір між двома птахами або двома парнокопитними – дітям не завжди відразу вдається «схопити» другорядні ознаки, але вже через раз-другий помітно, що вони швидко вчаться розрізняти подробиці.

У грі передбачені три режими складності, дуже наочні – пірамідка будується з трьох, чотирьох або п’яти тварин. Дитина 4 років весело і без напруги, але з епізодичними помилками, розгадує п’ятиступінчасті пірамідки. Однієї сесії ігри, на прикладі того ж непосидючого чотирирічки, вистачає хвилин на 20-25, але потім дитина із задоволенням до неї повертається кілька разів. На батьків вона справить гарне враження якісної гри, мелодійним звуковим супроводом (яке можна взагалі відключити), загальним позитивно-спокійним настроєм.

Якщо ви ще не пробували грати з дитиною в справжній тіньовий театр, вирізати фігурки, балуватися з тінями предметів і рук в промені ліхтарика на стіні, то ZOO Abracadabra може дати початок таких розваг. До того ж, зі смішними прикладами кострубатих тіньових пірамідок перед очима, є привід поговорити з дитиною про лякаючі нічні тіні, які на світлі перетворюються на купки нешкідливих предметів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *