[Програми] Lingvo Dictionaries: переклад на льоту

Автор | 28 Липня, 2013

Російська компанія ABBYY, провідний світовий розробник програмного забезпечення і постачальник послуг в галузі розпізнавання і введення документів, лінгвістики та перекладу, про яку ми неодноразово писали, представила своє чергове творіння – Lingvo Dictionaries версії 3.5 з функцією фотоперекладу та іншими корисними функціями.

Тепер додаток містить ще більше словників щодо минулих версій. У Lingvo Dictionaries 3.5, крім введення слів і фраз для перекладу вручну, додалася функція фотоперекладу. Переклад здійснюється за рахунок фотографій, зроблених за допомогою вбудованої камерою iPhone, або завантажених з фотоальбому. Програма використовує технологію оптичного розпізнавання тексту.

Продукт ABBYY дозволить отримати доступ до безлічі словників одночасно. За допомогою доступного функціоналу ви зможете створювати власні словникові набори. Всього програма містить 200 словників і підтримує 30 мов. Вартість програми становить 6 доларів, за ці гроші ви отримаєте 50 словників для 30-ми мов, а решту, на жаль, доведеться докуповувати окремо. Англо-українсько-англійський словник загальної лексики, наприклад, коштує 10 доларів (що, по-моєму, не так мало, але для конкретних завдань – ціна цілком нормальна).

Оновлений ​​Lingvo Dictionaries буде корисний тим, хто не шанує рукописне введення тексту. Він стане в нагоді як у побуті, так і в подорожах, коли на такі дрібні, але значущі завдання, як переклад, немає часу. Ви зможете сфотографувати оголошення, книги, газети та іншу «писанину», яку тільки зможете знайти (тільки на розпізнавання каліграфії не розраховували, світ ще не такий досконалий …).

Додаток підтримує наступні мови: англійська, німецька, французька, іспанська, італійська, російська українська мови.

У Lingvo Dictionaries 3.5 присутня функція «послівного перекладу фраз». Сенс полягає в тому, що при веб-серфенгу або ж перевірці пошти (або ще чого) ви зможете скопіювати в буфер обміну до 5-ти слів, які йдуть послідовно, після чого перейти в програму, яка, вже у свою чергу, запропонує перевести кожне з скопійованих вами слів.

Є й підтримка гіпертексту, що дозволить робити переклад при натисканні на нього. Така ж сама функція доступна в переводчиу Промт.

Вердикт: Дуже зручний, функціональний, кориснйи і чудовий додаток. Звичайно, функція фотоперекладу (використовує все ту ж технологію, що й інші продукти ABBYY) не так досконала, як хотілося б. Найчастіше невеликий текст програма сприймає з похибками, але явно великий текст йде «на ура», що не може не радувати. Тому, проходячи повз яку-небудь кафешку в Італії, можна дізнатися що означає її назва. Особисто я не проти рукописного введення і функція фотоперекладу для мене – іграшка, але, думаю, в майбутньому, цей спосіб транслейтінгу буде більш ніж актуальним. 

Завантажити Lingvo Dictionaries для iPhone та iPad ($5,99)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *