Зберігати дані в Apple iCloud безпечно

Автор | 15 Січня, 2013

За даними нового аналізу, якщо ви не обмінюєтеся і не зберігайте інформацію державної ваги і національної безпеки, і маєте потреби середнього користувача, то надійності серверів Apple і iCloud вам буде цілком достатньо.

 

Кріс Форсман (Chris Foresman) з Ars Technica вирішив більш уважно вивчити сервіс Apple iCloud, щоб відповісти на питання «наскільки надійно зберігати свої дані в iCloud?». У результаті він прийшов до висновку, що сервіс Apple настільки ж надійний, як і будь-який інший віддалений сервер в принципі, при цьому, можливо, більш надійний більшості з існуючих.

«Всі дані передаються на комп'ютери і мобільні пристрої з використанням протоколу безпечних з'єднань через WebDAV, IMAP, або HTTP»

 

– Пише Форсман, пояснивши, що всі дані, за винятком заміток і електронних листів, шифруються на віддалених серверах Apple.

Досліджуючи можливість отримання адреси електронної пошти та пароля, пов'язаного з обліковим записом користувача в iCloud, він виявив, що сервіс є безпечним і захищеним від хакерських атак, і звичайні користувачі можуть спокійно обмінюватися даними з його допомогою та не перейматися про взлом почты.

Apple не розкриває, як вона шифрує дані користувачів, що зберігаються на віддалених серверах, але джерела, з якими розмовляв Форсман, вказали, що компанія покладається на платформу Microsoft Azure для iCloud, що відповідає чуткам, які з'явилися у вересні минулого року.

 

«Використовуючи WebDAV клієнт, ми змогли одержати доступ до деяких наших даних в iCloud, вгадавши ім'я сервера та шлях; після перевірки автентичності ці дані можна було прочитати. Так як ми знаємо, що Apple розшифровує цей тип даних, ми можемо припустити, що компанія, швидше за все, користується деяким типом шифрування файлової системи, яка «на льоту» дешифрує запити з пристрою або комп'ютера, на якому йде перевірка справжності » – Пише він.

 

Електронна пошта не шифрується через iCloud, тому що ніхто з провідних провайдерів IMAP не шифрує повідомлення. Замість цього повідомлення, як правило, шифруються клієнтом електронної пошти, а потім дешифруються при отриманні допомогою ключа колективного користування.

Що стосується заміток, то при обміні ними використовується протокол IMAP, який дозволяє синхронізуватися з додатком Mail в OS X 10.7 Lion. Форсман припускає, що ситуація може змінитися з прийдешнім релізом нової OS X 10.8 Mountain Lion, в якій з'явиться власне спеціальний додаток Notes.

 

Хмарний сервіс iCloud почав працювати в жовтні минулого року, замінивши собою попереднє хмарне рішення Apple під назвою MobileMe. До нього увійшли сервіси, які також були в MobileMe (такі, як Find My iPhone, Mail і Contacts), а також нові – Documents in the Cloud, iTunes in the Cloud і багато інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *