
Fairhaven – глобальне місто Most Wanted 2012 так і не відкрило свої двері любителям поганяти по абсолютно відкритому світу на iPad. Як і в попередніх іграх серії, нам доступні лише серії із заїздів, що відкриваються, як і нові екземпляри засобів пересування, в процесі проходження. Як бачите все цілком стандартно, на рівні своїх аркадних суперників. Але давайте підемо від спроби порівняти нову гру зі своїм старим PC прабатьком, а поглянемо на неї, як на окремого представника серії.
Як лінійна гонка, NFS: MW навряд чи надасть вам нові враження, все вже було сказано і в Undercover, і в Hot Pursuit. Режими гри, такі як радар, спринт, гонка з босом не порадують вас особливою різноманітністю, єдине нововведення – поділ змагань по класах: позашляховики, повсякденні авто, спорткари і мускул-кари. Приємний бонус – обігнати суперника, у якого болід втричі потужніше вашого, на старій колимазі тепер не вийде, саме цим раніше грішили багато NFS.
Тюнінг – найгостріша проблема, яка стоїть на порядку денному у сучасних розробників. Багато просто намагаються позбавиться від нього, обумовлюючи тим, що нині апгрейд візуальної складової автомобіля не в моді. Але погляди на фото з різних виставок говорять мені про зворотне. У нашого ж пацієнта лікарі вирізали вищевказаний життєво важливий орган. І добре б тільки декалі да спойлери, посилення вузлів боліда теж видалили – тепер і копатися в автомобілях не модно?! Хто ж тоді сидить за кермом пафосних іномарок? Замість всього цього нам пропонують перед кожною гонкою включити два бонуси – наприклад багато нітро та посилені ребра жорсткості. Але якщо розробники так гналися за реалізмом, то чи є виправданим рішення залишити відновлюваний з часом закис азоту?
Перейдемо безпосередньо до гоночного процесу. Вам обіцяли реалістичну фізику водіння? Не дочекаєтеся. Як пушинки відлітають навіть фури, які зустрілися з капотом вашого мазератті, іноді здійснюючи навіть фігурні кульбіти. Хаммер і Форд Mondeo відрізняються? Якщо так, то тільки з вигляду, модель керування ідентична. Перед нами просто однакові консервні банки, що розрізняються лише візуальної складової і максимальною швидкістю. ШІ ворогів хороший, з цим я навряд чи поспорю, але занадто сильно пахне скриптами. Копи докучають, захоплюючи в коробку і кидаючи всі сили на ваше захоплення – і саме це рятівний круг Most Wanted. Якщо у вас достатньо хороше авто, то гонки найчастіше перетворюються в Veni Vedi Vici – включив, побачив, N2O. Після – комфортний роз'їзд по напівпорожній трасі. Аналог комп'ютерної системи Autolog не надає і малої частини свого функціоналу свого старшого побратима, знищуючи навіть змагальну частину гри.

Управління стандартне, розповідати особливо нічого. Музика хороша, як і в будь-якій грі від EA – ліцензований саундтрек з декількох треків, мабуть перенесених з PC. Але навіть так, мені не вистачає великого треку Shapeshifter. Сюжет – відсутній трохи більше ніж повністю, перемога над усіма з десятки найбільших самих не приносить навіть малого задоволення, бо нічим не підкріплено, окрім бажання роздобути славу. Гра не відповідає своїй назві – якщо на PC у відкритому місті ви постійно в розшуку, то тут копи продовжують пити чай з пампушками.
Єдиний захват тут – графіка, що показує всю міць мого iPad 2, завдяки динамічному освітленню, анізотропної фільтрації, високополігональному оточенню і якісним моделям авто. Тут все це різноманіття спецефектів виглядає не так химерно, як в недавньому WRC. Але навіть це не рятує проект – скоро вийде Real Racing 3, а в наступному році і новий Asphalt, що показує недоцільність гри. Модель руйнування обмежена відлітаючими бамперами і подряпинами на фарбуванні – теж не густо.
Дочекалися?
Гра плаває між Real Racing і Asphalt, не наближаючись по драйву до жодної з цих ігор. Most Wanted не вистачає запалу або хоча б техніки виконання – видно, що для Firemonkeys NFS – вторинний тайтл для відпрацювання експериментів, як комп'ютерний побратим для Criterion. Нас старанно відучують від яскравих неонових вогнів і шалених деколей, кажучи що ми виросли з перших фільмів Форсаж. Але чи правильний цей крок? Серія Форсаж скоро розростеться шостою частиною, і зупинятися не збирається, а на нові кінострічки все ще приходять мільйони людей, в таємниці бажаючих бути найбільш розшукуваними вуличними гонщиками на планеті.

Вердикт
Якщо вам хочеться гонку з нескінченним нітро та копами, які зниклими в Асфальті з 6-ої версії – купуйте. Це гарна гра і окупить свої гроші, але іншим, особливо ностальгуючим за старими добрими двохтисячними краще навіть не включати.
![]() |
Назва: NFS: MW
Жанр: симулятор
Рік випуску: 2012
Розробник: Electronic Arts
Версія: 1.0.0
Ціна: $6.99
|
![]() |
|