Apple анонсувала нову ОС для комп’ютерів Mac OS X – Mountain Lion

Автор | 16 Лютого, 2012
Компанія Apple, анонсувала нову версію операційної системи для комп'ютерів Mac OS X 10.8 Mountain Lion, яка ще більше зблизить платформу з мобільною системою iOS, яка використовується на iPhone і iPad. повідомляється на сайті компанії.
 
Попередня версія системи доступна зареєстрованим на сайті Apple, розробникам з четверга, а фінальна версія з'явиться влітку поточного року. Поширюватися Mountain Lion, як і її попередниця OS X 10.7 Lion, буде через інтернет-магазин Mac App Store.

 
У новій Mac OS X з'явиться безліч додатків, відомих по мобільних пристроях Apple. Зокрема, програма для роботи з системою обміну повідомленнями iMessage, а також додатки Notes і нагадування, призначені для створення заміток і нагадувань відповідно.
 
 
Підтримка іMessage дозволить обмінюватися повідомленнями не тільки з іншими комп'ютерами, але і з мобільними пристроями виробництва Apple.
 
Подібно iOS 5, оновлена ​​Mac OS X буде інтегрована з сервісом мікроблогів Twitter. 
В системі з'явиться механізм повідомлень, який дозволить бачити різні оповіщення в одному місці. В даний час для цих цілей зазвичай використовуються сторонні рішення начебто популярної програми Growl.
 
Також Apple, відзначає функцію Gatekeeper, яка дозволить контролювати установку програмного забезпечення з різних джерел. У міру зростання популярності комп'ютерів Mac, вони привертають все більше уваги хакерів. Функція Gatekeeper покликана захистити користувача від шкідливих програм.
 
Mac OS X 10,8 буде тісно інтегрована з хмарним сервісом компанії Apple iCloud, який почав роботу в жовтні. Штатні програми, версії яких існують для настільної і мобільної платформи, будуть автоматично синхронізуватися на різних пристроях користувача. До теперішнього моменту в iCloud зареєстровано понад 100 мільйонів акаунтів.
 
 
Відчутний вплив мобільної ОС iOS на настільну операційну систему було помітно ще в Mac OS X 10.7 Lion, що вийшла в липні 2011 року. Система отримала ряд нововведень, що перекочували з популярного планшета iPad. Так, додатки можна переводити в повноекранний режим, при якому вікно програми займає всю площу дисплея. Функція Lauchpad дозволить бачити встановлені на комп'ютері програми у вигляді великих значків, розміщених як на екрані iPad.
 
Конвергенція операційних систем для комп'ютерів і мобільних пристроїв властива не тільки продуктам Apple.  Платформа Microsoft Windows 8, яка зараз знаходиться в розробці.ю також має схожі риси з мобільною системою Windows Phone, призначеної для смартфонів.
 
У четвертому кварталі 2011 року продала Applе 5,2 мільйона комп'ютерів Mac різних моделей, що на 26% більше, ніж роком раніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *