Культові цитати Стіва Джобса

Автор | 23 Січня, 2012
цитаты Стива ДжобсаСтів Джобс – неголений буддист в поношених джинсах, бунтар, який завжди йшов проти течії.
Одні його боготворили за ідеї та інновації, інші критикували за зарозумілість, авторитарність і дивовижну здатність видавати чужі ідеї за свої. Ми не раз писали про геніальні рекламні кампанії Apple, про історії бренду та продуктів, помічених надкушеним яблуком, і про самого Стіва Джобса .
В черговий раз в пам'ять про легендарного співзасновник корпорації Apple ми хочемо згадати відомі висловлювання Стіва Джобса, на яких будуть вчитися і рости не одне покоління амбітних молодих людей, також пристрасно бажають змінити цей світ.

 
 
Про сенс життя
 
– Ми знаходимося тут, щоб внести свій внесок у цей світ. Інакше навіщо ми тут?
 
– Ми їмо їжу, яку вирощують інші люди. Ми носимо одяг, який зшили інші люди. Ми говоримо на мовах, які були придумані іншими людьми. Думаю, прийшов час і нам стати корисними людству.
 
– Тільки наявність мети приносить життя сенс і задоволення. Це сприяє не тільки поліпшенню здоров'я і довголіття, але також дає вам крапельку оптимізму у важкий час.
 
– Пам'ять про те, що я скоро помру – найважливіший інструмент, який допомагає мені приймати складні рішення в моєму житті. Тому що все інше – чужа думка, вся ця гордість, вся ця боязнь збентеження або провалу – усі ці речі падають перед обличчям смерті, залишаючи лише те, що дійсно важливо. Пам'ять про смерть – кращий спосіб уникнути думок про те, що вам є що втрачати. Ви вже голий. У вас більше немає причин не йти на поклик свого серця.
 
– Бути найбагатшою людиною на кладовищі для мене неважливо. Лягаючи спати, говорити собі про те, що зробив щось прекрасне – ось що справді важливо.
 
Про своє місце в Apple
 
– Це не театр одного актора. Дві речі вдихають нове життя в цю компанію. По-перше, у цій компанії дуже багато по-справжньому талановитих людей, яким весь світ ось уже кілька років говорив, що вони невдахи – і деякі з них були майже готові повірити в це самі. Але вони не невдахи. Чого їм не вистачало, так це хорошою команди тренерів, хорошого плану. Хорошого старшого менеджменту. Але тепер у них це є.
 
Про роль керівника
 
– Бути м'яким з людьми – не моя робота. Моя робота – робити їх кращими. Моя робота – брати з різних частин компанії, розчищати шляхи і збирати ресурси для ключових проектів. Взяти цих чудових людей, які є у нас, і підштовхувати їх, і робити їх ще краще, пропонувати їм більш сміливе бачення того, яким має бути майбутнє.
 
– Я можу звільнити людину, а потім подзвонити йому, щоб обговорити якийсь проект чи знову найняти його. Минуле мене не хвилює, важливо тільки сьогодення.
 
Про рух вперед
 
– Я думаю, якщо ви зробили щось, і воно вийшло досить непогано – ви повинні піти і зробити щось ще, не зупиняючись на місці занадто надовго. Просто вирішіть, що буде далі.
 
Про помилки
 
– Немає такого поняття, як успішна людина, яка жодного разу не оступився і не допустив помилки. Є тільки успішні люди, які допустили помилки, але потім змінили свої плани, грунтуючись на цих самих помилках. Я як раз один з таких хлопців.
 
Про роботу
 
– Є тільки один спосіб виконати велику роботу – полюбити її. Якщо ви до цього не дійшли, почекайте. Не беріться за справу. Нехай спочатку серце підкаже його вам.
 
– Хороші художники створюють, великі художники крадуть, а справжні художники – виконують замовлення вчасно.
 
Про конкурентів
 
– Єдина проблема Microsoft – у них немає смаку. У них немає абсолютно ніякого смаку. Я маю на увазі не відсутність оригінальних ідей, я говорю про те, що вони не вносять культуру в свої продукти.
 
– Microsoft витратили багато мільйонів доларів на розробки і розвиток власних продуктів, але всі вони чомусь виглядають як копії продуктів Apple. Коли я хочу підняти собі настрій, то відразу згадую цей факт.
 
Про себе
 
– Я – один з небагатьох людей, який знає, що таке втратити чверть мільярда доларів за рік. Це дуже добре формує особистість.
 
– Був час, коли я спав на підлозі в кімнатах у друзів і здавав пляшки, щоб купити вегетаріанський бургер. Зараз, після отримання акцій і власності на декілька мільярдів доларів, моє побутове життя дещо змінилося, але, присягаюся, не я сам.
 
– Я не довіряю комп'ютеру, який не можу підняти.
 
– Смерть – це кращий винахід життя. Вона – причина змін. Вона очищає старе, щоб відкрити дорогу новому.
 
 
І ще кілька висловлювань Стіва Джобса, найбільш часто цитованих і за життя керівника Apple, і після його смерті.
 
– Інновація відрізняє лідера від наздоганяючого.
 
– Не дозволяйте шуму чужих думок перебити ваш внутрішній голос. І найважливіше: майте хоробрість слідувати своєму серцю і інтуїції. Вони якимсь чином уже знають те, ким ви хочете стати насправді.
 
– Не варто турбуватися і залишати життя. А ось якщо життя покинуло тебе, варто турбуватися.
 
– Телевізор отупляє і вбиває багато часу. Вимкніть його, і ви збережете кілька кліток вашого мозку. Проте будьте обережні – отупіти можна і за комп'ютером Apple.
 
– Залишайтеся голодними. Залишайтеся безрозсудними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *