iPad використовували замість паспорта на кордоні США

Автор | 9 Січня, 2012

У наше століття підвищеної турботи про безпеку всього і вся здається неможливим використання банальної фотографії федерального документа для перетину кордону держави. Між тим, ці похмурі й підозрілі хлопці на американському кордоні запросто можуть пропустити вас з фотографією паспорта в руках. Мартін Рейх теж сумнівався в успіху заходу – але ж вийшло ж!

Як повідомляє газета CBC-Montreal , Канадський фотограф Мартін Рейх недавно з'їздив в гості до своїх друзів у США і використовував при цьому цифрову копію свого паспорта. Перебуваючи в 30 хвилинах їзди від будинку, Мартін виявив що забув паспорт будинку. Але в його iPad перебувало зроблене раніше фото документа, яку і вирішено було спробувати використовувати на кордоні. А якщо не вийде – завжди можна пом'янути міцним словом недосконалість технологій і повернутися за "папірцем". Мабуть, офіцер на кордоні ставився до документів настільки ж зневажливо, так як фотографа все ж пропустили.

"Сталася велика затримка, але він не виглядав хоч трохи здивованим" – пише Мартін. Після перевірки водійської ліцензії і фото в iPad Канада залишилася позаду.

 

Якщо вірити інформації Canadian Press, подібний випадок вже не перший – просто раніше цьому не надавалося такого значення. Професор Хізер Ніколь, експерт з безпеки кордону з університету Трент, прокоментувала ситуацію так:
 

Можна припустити, що весь процес стандартизації сам по собі припускає деяке шахрайство, адже мова йде не про окремих людей, а про набір даних. Але іноді досвід дуже індивідуальний.
Професор Хізер Ніколь

 

Тим часом, офіційні особи від коментарів утримуються і лише посилаються на затверджений набір необхідних для перетину кордону документів.

 Взагалі, людський фактор зустрічається не тільки в США. Автор особисто знайомий з росіянами, які проходили фінський кордон з пред'явленням візи іншої країни. Просто сама наклейка була того ж кольору, що й фінська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *