Apple починає боротьбу з піратством в App Store

Автор | 5 Січня, 2012

Можливо, вже незабаром власникам джейлбрейкнутих яблучних смартфонів буде важче знайти зламані програми і ігри з App Store, оскільки яблучна компанія почала черговий «хрестовий похід» проти піратства. Згідно з останньою інформацією, юристи Apple направили власникам популярного ресурсу для пошуку зламаних мобільних додатків Apptrackr.org DCMA-повідомлення (Digital Millennium Copyright Act), вимагаючи прибрати з сайту всі посилання на піратський контент.

За словами одного з розробників Apptrackr під ніком «Dissident», Apple, імовірно, перевірила опубліковані на ресурсі посилання, жахнулася масштабами порушень і відправила адміністраторам величезне повідомлення з вимогою відрізати доступ до зламаних додатків, хоча на самому сайті (так само як і у випадку з торрент -трекерами) не зберігається жодного незаконного файлу – він виступає лише як каталогу посилань. Більш того, творці Apptrackr практично відразу ж спробували вирішити проблеми з порушенням авторського права простим перенесенням своїх серверів за межі Сполучених Штатів, а замість прямих посилань на файлообмінники з піратськими програмами та іграми вони стали використовувати  заплутану систему редиректів з одного сайту на інший.

 Вплив піратства на розробників до цих пір залишається предметом палких дискусій. Великі компанії та автори хітів з App Store нерідко говорять про досить високий рівень (близько 80%) нечесного використання своїх мобільних додатків, яке визначається завдяки різноманітним вбудованим індикаторами і перевірок. Вони нарікають, що з огляду на обсяги продажів кожна така неврахована копія програми або гри могла принести їм непоганий дохід. Проте, в реальному житті «кількість піратських завантаження» і «кількість продажів» – це зовсім різні речі, так що більшість розробників вважають за краще не витрачати час і сили на боротьбу з людьми, багато з яких так ніколи б і не купили їх програми.

«Dissident» дотримується аналогічної думки. За його словами, користувачі хотіли б спочатку протестувати додаток і тільки потім усвідомлено витрачати гроші, адже в App Store не існує механізму для цього. Але він також визнав, що в більшості випадків відвідувачі його сайту просто не хочуть платити за програми:

«Не можна заперечувати, що певна частина нашої спільноти використовує ресурс зовсім не для тестування встановлених додатків, – написано в розділі" About Us. – Але вони, що дуже і дуже ймовірно, ніколи не були потенційними клієнтами цих авторів. Рівень піратства є абсурдно низьким і розробники прекрасно знають про це ».

 В цілому, у мене складається враження, що Apple цим нічого не доб'ється. Навіть якщо юристам вдасться закрити Apptrackr.org, на його місце прийдуть аналоги або ж зламаних програм стане більше на популярних торрент-трекерах (що вже неодноразово бувало з іншими сайтами, на яких зберігалася піратська музика чи відео).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *