Комп’ютер за 25 доларів надійде в продаж на початку 2012 року

Автор | 25 Грудня, 2011

razzberry piБлагодійний фонд Raspberry Pi Foundation розпочав бета-тестування персонального комп'ютера вартістю від 25 доларів. Про це повідомляється в офіційному блозі фонду.

Тестування буде проходити на різних рівнях – програмному, апаратному та електричному. Якщо випробування завершаться успішно, пристрої надійдуть у серійне виробництво. Купити їх можна буде вже в січні 2012 року. Частина комп'ютерів буде продана на аукціоні.

Комп'ютер буде доступний у двох модифікаціях – за ціною в 25 і 35 доларів. Один від одного вони відрізняються кількістю USB-портів (один або два), наявністю роз'єму Ethernet (у більш дешевої моделі його немає) і оперативною пам'яттю (128 мегабайт проти 256). Прототип системи фонд показав у травні.
 

 

Обидві моделі використовують процесор ARM з тактовою частотою 700 мегагерц, а в якості носіїв застосовуються карти пам'яті формату SD. У обох комп'ютерів є вихід HDMI. Енергія  на плату подається через microUSB.

Raspberry Pi працює під управлінням Linux або RISC OS. На нього встановлені браузер Iceweasel і офісний пакет KOffice. Комп'ютер передбачається використовувати в першу чергу в школах для навчання дітей програмуванню. Основною мовою програмування за умовчанням є Python.

Фонд Raspberry Pi Foundation був створений в 2009 році. Одним з його активістів є британський гейм-дизайнер Девід Бребен (David Braben), один з творців космічного симулятора Elite.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *