З iPhone приберуть програму для стеження за апаратом

Автор | 3 Грудня, 2011

Компанія Apple відмовиться від використання в смартфонах iPhone програми Carrier IQ після скандалу, який розгорнувся на початку тижня, повідомляє блог All Things Digital.

28 листопада американський програміст Тревор Екхарт (Trevor Eckhart) опублікував на YouTube відеоролик , в якому розповів, що Carrier IQ – це утиліта, яка "вшивається" в пам'ять смартфона і збирає різного роду інформацію про апарат, починаючи від поточного місцезнаходження і закінчуючи тим, які кнопки натискає користувач.

 Спочатку повідомлялося, що Carrier IQ можна виявити в смартфонах Nokia, BlackBerry і деяких пристроях Android, але пізніше з'ясувалося, що її використовують і iPhone.

У коментарі All Things Digital представник Apple визнав, що компанія дійсно задіяла утиліту у своїх мобільних пристроях, але заявив, що вона буде повністю прибрана з апарату після виходу чергового оновлення. Більшість пристроїв на iOS 5 і так не використовують Carrier IQ, сказав він.

Розробник програми, компанія Carrier IQ, підтверджує, що вона збирає інформацію про смартфон, але стверджує, що фіксуються тільки експлуатаційні характеристики апарату. Вони надсилаються виробнику та стільниковому оператору. Треті особи отримати їх не можуть. Географічні координати і натиснення кнопок Carrier IQ не записує, говориться в заяві на сайті компанії.

 Apple, в свою чергу, заявила, що рішення про те, чи слід надсилати оператору і виробникові діагностичну інформацію, повинен приймати сам користувач. Компанія підкреслила, що в меню iOS можна включити і вимкнути функцію відправки даних такого роду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *