RIM займеться безпекою iPhone і Android-девайсів

Автор | 29 Листопада, 2011

RIMУ ході не дуже успішної боротьби BlackBerry на ринках планшетів і смартфонів компанія Research in Motion вирішила певним чином стати союзником конкурентів Apple і Google, оголосивши про вихід Mobile Fusion – програмного забезпечення для безпеки iPhone і Android.  

Сьогодні компанія RIM оголосила, що обіцяне ПЗ повинно з'явитися на ринку наприкінці березня наступного року. Хоча конкретної вартості програми названо не було, представник RIM пояснив, що його ціна буде «конкурентоспроможною» на тлі пропозицій інших виробників.

За інформацією з прес-релізу, RIM розраховує об'єднати свою технологію BlackBerry Enterprise Server (BES) для BlackBerry-девайсів з можливостями «менеджера мобільних пристроїв» (MDM) для iOS і Android на одній веб-консолі.
Reuters пише, що додаток Mobile Fusion допоможе «IT-персоналу корпорацій встановлювати і контролювати правила для паролів, програм та програмного забезпечення цілого ряду пристроїв», включаючи Apple iPad і iPhone, а також девайси під управлінням мобільної ОС Google Android.
За словами Алана Панезіка (Alan Panezic), віце-президента RIM з програмного забезпечення, компанія об'єднає в майбутньому продукті всі «переваги функцій безпеки» кожної платформи.
За даними доповіді, майбутнє ПО буде працювати на планшетах RIM PlayBook незалежно від смартфонів BlackBerry, і для PlayBook буде потрібно випуск програмного апдейта, який планується на лютий 2012. Компанія RIM випустила свої PlayBook навесні цього року, із заявою про початок нової, більш успішної та професійної епохи у своїй історії, але новим планшетам  не вдалося досягти бажаної популярності.
Деякі аналітики скептично поставилися до переходу на випуск мультиплатформових продуктів. «Це допоможе зупинити хвилю компаній, яким пропонують ліквідацію BES, але точно не допоможе продавати більше телефонів. Хоча саме цим компанії зараз і варто займатися »- сказав аналітик Gartner Філліп Редман (Phillip Redman).
RIM вдалося стати популярним гравцем мобільного ринку після випуску лінійки смартфонів BlackBerry і супутніх сервісів для співробітників підприємств і корпорацій, але останнім часом компанії доводиться несолодко. Судячи за останніми відомостями, Apple вдається забрати у RIM найбільший «шматок хліба з маслом», так як все більша кількість корпоративних клієнтів віддають перевагу iPhone і iPad. Останні дані від Good Technology – компанії, що спеціалізується на комп'ютерній безпеці юридичних осіб (випускає продукти-конкуренти майбутнього програми RIM Mobile Fusion) підтверджують, що корпоративні користувачі віддають «явну перевагу» продуктам Apple. Хоча дані Good не враховують пристроїв RIM, так як вони працюють на базі технології RIM BlackBerry Enterprise Server.
На початку цього року інвестори RIM закликали до зміни керівництва компанії – багато хто вважав, що Майк Лазарідіс (Mike Lazaridis) і Джим Балсіллі (Jim Balsillie), со-засновники RIM, «застрягли в минулому» і не можуть забезпечити майбутніх успіхів. Щоб заспокоїти інвесторів, компанія сформувала спеціальний Комітет з розслідування її корпоративної структури.
У липні цього року виробник оголосив про скорочення більше 2,000 робочих місць, а це близько 10.5% всього штату компанії. RIM не виправдала очікувань Wall Street, відвантаживши 10.6 мільйонів одиниць своїх смартфонів і 200,000 планшетів PlayBook в минулому кварталі, і прибуток компанії впав на 47%. За даними comScore, RIM втратила 5% ринку американського ринку смартфонів у період з травня по серпень цього року, і зараз її частка становить близько 19.7%.
Збої в роботі сервісів компанії погіршили й без цього непросте становище. Минулого місяця сервіси RIM BlackBerry не працювали протягом чотирьох днів, і керівництву довелося публічно вибачатися перед своїми користувачами. В якості компенсації було вирішено запропонувати можливість безкоштовно скачувати програми сервісу на загальну суму до $ 100. Через кілька тижнів стало відомо, що RIM знову зіткнулася з аналогічними скаргами, але цього разу компанії вдалося все швидко налагодити.
На кінець минулого кварталу сума готівкових активів компанії склала всього $ 1.4 мільярдів, і зараз в RIM, схоже, готові хапатися за всі можливості, і головна ставка робиться на операційну систему BBX. Дані останніх витоків говорять про швидкий випуск «BlackBerry London», першого смартфона на базі BBX. Імовірно, пристрій з'явиться на ринку в червні 2012.
Джерело: appleinsider.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *