Asimo став ще краще

Автор | 9 Листопада, 2011

Компанія Honda Motor оголосила про вихід нової моделі свого робота Asimo. І раніше цей гуманоїдний робот умів багато чого, а зараз він навіть стрибає на одній «нозі», вміє тримати рівновагу на дуже нерівних поверхнях, ходити під дощем без всяких для себе наслідків. Тобто робот стійкий до впливу води. Розробники вважають, що зі сфери іграшок робот потихеньку переходить в сферу практичних пристроїв, які виконують певні функції.

Максимальна швидкість робота – 9 кілометрів на годину, тобто, цілком пристойна швидкість для не дуже швидкісного бігуна. Раніше робот міг розвивати швидкість тільки до 6 кілометрів на годину, що, в принципі, теж непогано. При цьому ходити робот може по самій пересіченій місцевості, тримати рівновагу він може навіть в тому випадку, якщо наступає на нерівність (палиця, горбок та інше).

Крім усього іншого, Asimo може розрізняти голоси людей. Він здатний розпізнавати три голоси одночасно, завдяки вдосконаленій технології розпізнавання мови і аналізу окремих звуків. Цікавою особливістю є і те, що цей робот може працювати в якості сурдоперекладача.

У Honda Motor вважають, що тепер Asimo без всяких проблем може переміщатися по дуже людній вулиці, причому без втручання оператора. Справа в тому, що цей робот навчився таки розрізняти перешкоди і може навіть прогнозувати пересування окремих об'єктів. І ще одна досить цікава особливість. Пам'ятаєте, у фільмі «Я, робот», були роботи, які отримують оновлення від центрального сервера в певний час? Ось Asimo потихеньку наближається до цієї моделі оновлення свого ПЗ. Тепер йому не потрібна людина для отримання оновлень, все відбувається автоматично.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *