Google показала нову версію Android і новий “гуглофон”

Автор | 7 Листопада, 2011

Кадр из рекламного ролика Ice Cream SandwichКомпанія Google на презентації в Гонконзі представила нову версію операційної системи Android з порядковим номером 4.0. Її головною особливістю стала здатність працювати на різних типах пристроїв – смартфонах і планшетах. Першим пристроєм, який буде використовувати Android 4.0, стане смартфон Galaxy Nexus, анонсований на тому ж заході. Його для Google виготовила компанія Samsung.

 

Операційна система

Кодова назва Android 4.0 – Ice Cream Sandwich – вибрано відповідно до традицій Google : воно, як і попередні code names, позначає десертне блюдо (брикет морозива, затиснутий між двома печивом) і зберігає алфавітну спадкоємність (Gingerbread – Honeycomb – Ice Cream Sandwich).

Розділ Data Usage в меню налаштувань Перший раз про Ice Cream Sandwich розповіли на початку травня на конференції I / O. Про неї було згадано мимохідь, так як цвяхом програми був Android 3.1, але найголовнішу подробиця боси Google розкрили: операційка буде універсальною, тобто зможе застосовуватися на двох різних типах пристроїв – смартфонах і планшетах. Аналогічної стратегії дотримується головний конкурент Google на мобільному ринку – компанія Apple , яка розробляє операційну систему iOS.

Не можна сказати, що інтерфейс Ice Cream Sandwich кардинально відрізняється від попередніх версій, але тим не менш різниця помітна неозброєним оком. По-перше, від Honeycomb нова ОС успадкувала здатність обходитися без апаратних кнопок. Їм на зміну прийшли програмні кнопки. Їх три – "Назад", "Додому" і "Запущені програми", і на скріншотах екрану Galaxy Nexus вони розташовуються на смужці в нижній частині екрана.

По-друге, на презентації ОС Google заявила про бажання бути "ближче до людей" і позбавити Android від іміджу операційки для "нердов". (Приблизно одночасно з презентацією Ice Cream Sandwich в Сан-Франциско проходив щорічний Web 2.0 Summit. На ньому глава Microsoft Стів Балмер (Steve Ballmer) хвалився, що Windows Phone може використовувати хто завгодно, а Android – тільки комп'ютерники). У зв'язку з цим в Android 4.0 було внесено кілька змін, покликаних зробити ОС простіше і наочніше.

Умовно ці зміни можна розділити на дві категорії. Перша – це виключно декоративні нововведення, наприклад, новий системний шрифт під назвою Roboto або вiдтворення аватарок навпроти сповіщень про нові SMS. Друга – функціональні зміни. Так, скріншоти в Ice Cream Sandwich можна буде робити, затиснувши кнопки включення живлення і зменшення гучності. У меню налаштувань з'явиться пункт Data Usage, який дозволить стежити за тим, скільки трафіку "пожирають" різні програми (схильність смартфонів на Android потай від господаря сходити в інтернет і завантажити звідти десяток-другий мегабайт даних – один з головних бичів платформи).

Багато нововведень в Ice Cream Sandwich були явно запозичені у конкуруючих платформ. Так, безперечно, рішення винести кнопку доступу до камери на стартовий екран розумно і має право на існування в будь мобільної ОС. Але от, скажімо, від екрану зі списком запущених додатків в Ice Cream Sandwich так і віє Windows Phone 7, а можливість створювати папки, "натягуючи" одну іконку програми на іншу, завжди вважалася атрибутом iOS.

 

Список запущених на смартфоні додатків

Зміни зазнало і використання камери. По-перше, пристрої на Android тепер зможуть склеювати декілька знімків в панорами. По-друге, в налаштуваннях камери з'явилося кілька "хіпстерскіх" фільтрів, які дозволять робити фотографії в дусі Instagram. Нарешті (до додатка камери це не відноситься, але тим не менше), в Ice Cream Sandwich ввели функцію Face Unlock – вона дозволяє апарату дізнаватися свого власника в обличчя. Замість того щоб ставити пароль на розблокування смартфона, тепер достатньо навести лицьову камеру смартфона на себе коханого.

З Face Unlock, до речі кажучи, на презентації вийшов невеликий конфуз – апарат обізнався і пустив усередину не ту людину, так що будьте обережні.

Як завжди, Google не називає список пристроїв, на яких можна буде встановити Android 4.0. Достовірно відомо лише, що оновлення вийде для апаратів Nexus S і Motorola RAZR (ні, не для культової розкладачки родом з середини нульових, а для нового смартфона-моноблока). Інші виробники, наприклад HTC, поки тільки думають над тим, чи хочуть вони бачити Ice Cream Sandwich на своїх пристроях.

Поки ж єдиний апарат, який працює на Android 4.0 – це представлений одночасно з новою операційкою Galaxy Nexus.

 

Galaxy NexusТелефон

За часів зародження Android "гуглофона" називали все підряд смартфони на цій ОС. Потім з'ясувалося, що таких апаратів стає занадто багато, і звання "гуглофон" перейшло до пристроїв з лінійки Nexus, які створюються при безпосередній участі Google.

Новий Nexus став третім по рахунку "гуглофонів". Перші два – Nexus One і Nexus S – виготовили для Google компанії HTC і Samsung . Вибираючи виробника для нового апарату, Google знову зупинилася на Samsung (напевно тому, що з усіх виробників пристроїв на Android найбільшого успіху вдалося добитися саме цієї компанії – зараз вона утримує звання другого за величиною після Apple виробника смартфонів). Samsung замовлення Google виконала – а заразом і протягла в його назву своє фірмове слово Galaxy. Отже, новий "гуглофон" називається Galaxy Nexus.

 

Galaxy Nexus

Парадокс Galaxy Nexus полягає в тому, що він, з одного боку, відповідає всім сучасним тенденціям смартфоностроенія, а з іншого боку, є дуже не типовим для Samsung пристроєм. Останньому факту, втім, можна легко знайти пояснення – навчена гірким досвідом патентних суперечок із Apple, південнокорейська компанія заявила, що спеціально постаралася зробити пристрій таким, щоб до нього не можна було причепитися.

Galaxy Nexus оснащений значним екраном з діагоналлю 4,65 дюйма. Будь-які апаратні кнопки на передній панелі відсутні. Смартфон використовує двоядерний процесор з частотою 1,2 гігагерца і розташовує гігабайтом оперативної пам'яті і 16 або 32 гігабайтами внутрішньої. Товщина корпусу складає трохи менше 9 міліметрів, а вага – 135 грам.

Дозвіл екрану Galaxy Nexus – 1280 на 720 пікселів. Він виконаний за технологією Super AMOLED. Якщо дивитися на пристрій в профіль, видно, що екран злегка зігнутий.

У смартфона дві вбудовані камери. Перша, п'ятимегапіксельна, знаходиться на задній панелі і вміє знімати відео з роздільною здатністю 1080p. Друга, на передній панелі, має роздільну здатність 1,3 мегапікселя.

Galaxy Nexus оснащений чіпом NFC. По-перше, це дозволяє йому обмінюватися даними з іншими аналогічними смартфонами, які знаходяться поблизу. Для цього в Ice Cream Sandwich передбачений сервіс під назвою Android Beam. По-друге, чіп NFC дозволить використовувати апарат для оплати покупок – таку можливість надає нещодавно запущений компанією Google сервіс Google Wallet.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *