Огляд смартфона iPhone 4S

Автор | 7 Листопада, 2011

iPhone 4S, изображение с сайта AppleКорпорація Apple 14 жовтня розпочала продаж нової версії свого смартфона – iPhone 4S. Поки офіційно він продається лише в США, Великобританії, Франції, Німеччини і ще парі країн. Україна в цей список поки не входить.

Початок роботи

До iPhone крім інструкції під каламбурною назвою Finger Tips додаються шнур живлення, вилка до нього, а також навушники. Про саму коробку сказати нічого – якщо не рахувати того, що вона вище коробки від iPhone 4, ніякої різниці немає.

 

При включенні, користувача зустрічає стандартна процедура установки iOS 5. На одному з екранів пропонується почати життя з телефоном з нуля або відновити резервну копію на вибір з двох джерел – з iTunes або хмарного сервісу iCloud.

Наш вибір, звичайно, був зроблений на користь iCloud, тим більше що тільки що у нас в руках побував iPhone 4 зі свіжовстановленою iOS 5. Користувачеві, який поступить так само, слід бути готовим до кількох годин очікування. У нашому випадку iPhone пообіцяв відновитися за 7 годин. У реальності процедура відновлення по Wi-Fi зайняла 5-6 годин.

Також не варто забувати, що iCloud – це, в першу чергу, контент телефону. Деякі настройки не те що б збилися, а просто залишилися в положенні за замовчуванням. Втім, все це дрібниці – на виправлення ситуації та налаштування пішло навряд чи більше 10 хвилин.

 

Начинка

 iPhone 4S грунтовно прокачали зсередини. Замість процесора A4 встановлений більш швидкий A5 (за твердженням Apple , він спритніший вдвічі), а також поліпшена відеосистема, іноді всемеро перевершує стару.

Оглядачі пишуть, що телефон став працювати "відчутно швидше". Це не так – вірніше, швидше, але не відчутно. Дійсно, час запуску додатків покращилося на декілька часток секунди, але поки перевага в швидкості не так помітно. Просто зникли деякі затримки; в той же час вічний пригальмовування при першому переході на панель з пошуком по вмісту iPhone нікуди не поділося.

Треба думати, що прискорений процесор покаже себе через кілька місяців, коли розробники додадуть функції, які гальмували на попередніх моделях смартфонів.

Серйозно перероблена фотокамера: вона стала восьмимегапіксельною (в iPhone 4 – п'ять мегапікселів). По відчуттю кадри з нового айфона виглядають набагато краще, ніж зі старого, так і смазанності менше. Крім того, Apple дійсно прискорила зйомку. Раніше на кожен кадр потрібно секунди 2-3. Тепер можна ліпити один кадр за одним майже без затримки.

Від відеокамери, яка вміє знімати в форматі Full HD, залишилося подвійне відчуття. З одного боку, на YouTube маємо гігантську кількість чудових високоякісних роликів. З іншого боку, в ході тестування до цієї якості не вдалося підійти і близько. Схоже, відеокамера надзвичайно чутлива до кількості світла – в електричному вона показує себе не з кращого боку.

 

Використання

iPhone 4S – "хмарний" телефон. Він прагне постійно сидіти в Мережі. Без цього толком не поговориш з Siri, не поглянеш на панель повідомлень, не сінхронізіруешься нашвидку з iCloud. Це ще більше, ніж раніше, спонукає використовувати смартфон для заходу в соціальні сервіси. Працювати з iPhone 4S – рідкісне задоволення.

 

І тут сідає батарея.

iPhone з самого початку був відомий як телефон, який може "прожити" день або два, в той час як його конкуренти, роблячи ставку на функціональність, спалювали заряд іноді й за півдня.

Свого часу Google Nexus показав, яким може бути смартфон з постійним виходом в Мережу. Творці iPhone довгий час уникали цієї моделі споживання. В iPhone 4S користувачі встають перед реальним вибором: або погодитися на розрядку протягом 6-8 годин, або урізати функціональність до попередньої моделі, тобто відключити усілякі синхронізації, персонального асистента і, звичайно, підключення до мереж 3G.

Варто ще раз підкреслити: по ємності батарея залишилася колишньою, а енергоспоживання компонентів як таких майже не зросла. Але iPhone 4S передбачає набагато більш активне користування, ніж його попередник. Це не проблема – швидше поступка. В ході тестування телефон протримався в режимі сну шість годин, а потім ще через шість – з розмовами і веб-серфінгом – наказав довго жити. Якби він був заряджений зранку, його навряд чи б вистачило на робочий день і дорогу додому.

 

Why so SIRIous?

iPhone 4S, зображення з сайту Apple В якості одного з головних умінь нового телефону Apple називає особисту помічницю Siri – керованого голосом робота. Siri вміє не тільки набирати номери і відсилати надиктовані SMS, але й виконувати дрібні доручення – наприклад, встановити будильник на сім, дати визначення слову "іонізація» і повідомити відстань від Землі до Місяця.

Наскільки можна судити, Siri в iPhone 4S – це дитина власне стартапу Siri, купленого Apple, і голосового управління, яке давно було вбудовано в айфони. Принаймні, call wife, call mom, а також play beatles і stop music як і раніше працюють так, як вони працювали раніше.

Робота з Siri побудована абсолютно прозоро. Розпорядження можна віддати одним з трьох способів: затиснути кнопку на навушниках, кнопку на телефоні, або просто зробити вигляд, що дзвониш. В останньому випадку Siri активується, коли телефон піднесений до вуха. З боку це виглядає як абсолютно звичайний телефонна розмова і не викликає в оточуючих ніяких питань.

У Росії Siri в її нинішньому вигляді навряд чи приживеться. Не тому, що російська мова поки не підтримується; не тому, що російський акцент здатний украй заплутати Siri; і навіть не тому, що шиплячі на вулиці їй не завжди піддаються (один з характерних прикладів – Siri здатна почути "thief" замість "fish" ).

Справа в тому, що весь величезний пласт запитів, пов'язаних з місцем розташування, в Росії відключений. Siri не підкаже, де продається піца, а при під'їзді до будинку не нагадає, що треба купити сосисок. Все це і багато іншого працює в інших країнах.

Робота з контактами логічна для іноземця, але нелогічна для росіянина. Досить сказати, що контакту "Свєта" подзвонити неможливо, англізірованное "Sveta" на "Свєта", звичайно, не відгукується. При цьому, звичайно, працює правильне з точки зору Siri "Свита", але від цього користувачеві не легше. Залишається задовольнятися рудиментами голосового управління – воно справляється з російськими іменами, але не працює одночасно з Siri.

Ходять чутки, що Siri не просто так залишається в статусі бета-версії. Нібито її повинні були інтегрувати в iPhone 4S ще навесні, а сам пристрій випустити, як звичайно, влітку. Але впровадження затягнулося, і ми поки маємо те, що маємо – лише три мови і кілька шорсткостей у використанні.

ГЛОНАСС Через п'ять днів після надходження iPhone 4S в продаж на сайті Apple таємничим чином оновилися характеристики апарату. На сторінку зі специфікаціями було додано згадка про російську супутникову систему ГЛОНАСС – смартфон нібито буде підтримувати її нарівні з GPS.

Уваги заслуговують дві подробиці. По-перше, незрозуміло, чому підтримка ГЛОНАСС не була заявлена ​​в характеристиках самого початку (кеш Google показує, що перший час у списку на сайті Apple значився тільки GPS). По-друге, неясно, чому згадка про ГЛОНАСС міститься тільки на американському сайті Apple (австралійська, німецька, французька та інші версії сайту говорять тільки про GPS, на російському сайті опис iPhone 4S і зовсім відсутня).

У самому iPhone 4S факт підтримки ГЛОНАСС теж ніде не афішується. Можливо, апарат і правда вміє знаходити російські супутники, але сам він про цю особливість скромно замовчує.

Усвідомлена необхідність Рішення про покупку iPhone 4S – це рішення про вибір між двома зовні відрізнятись один від одного телефонами. 4S більше схожий не на мобільник наступного покоління, яким він є, а просто на старшу модель все того ж iPhone 4. Це не так – просто тому, що iOS 5, iCloud і додаткові можливості диктують зовсім інший принцип використання iPhone 4S.

В цілому iPhone 4S дуже гарний. Його хочеться купити набагато більше, ніж цілком придатний поки iPhone 4. Деякі додаткові дрібниці на зразок можливості диктування текстів і трохи більшої швидкості також говорять на користь пристрою. Важливо й те, що він не застаріє ще як мінімум півтора року, а то й два.

З іншого боку, iPhone 4 в найближчим часом має неминуче подешевшати. Швидше за все, він опуститься трохи нижче планки в 20 тисяч рублів, а iPhone 4S до моменту офіційного запуску займе нішу, що звільнилася в 25-30 тисяч рублів. Ймовірно, це відбудеться протягом півроку. Відмінності ж між двома моделями смартфона будуть невеликі приблизно з рік – поки Siri не навчиться говорити по-російськи і поки більшість програм не буде оптимізовано під свіжий айфон.

У Україні iPhone 4S – це скоріше не масова заміна четвертої версії, а рішення для гіперактивних інтернет-користувачів, яких нудить від Android і які не довіряють новим Windows Phone.

Іншими словами, якщо раніше перехід на нові iPhone був викликаний імпульсивним бажанням виглядати крутіше, то тепер це усвідомлене рішення – виглядати смартфон буде так само, а от користуватися ним стане відчутно приємніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *