[Софт] Офіційний клієнт Gmail для iOS

Автор | 2 Листопада, 2011

Приємно, коли позитивні чутки виявляються правдивими. Не минуло і дня з того моменту, як в Інтернеті з'явилася інформація про вихід офіційного клієнта для поштового сервісу Google Gmail. Реліз відбувся лише півтори години тому. Подивимося, що нового може запропонувати нам потенційний конкурент вбудованого програму Mail (Mail.app).

 

Забавно, але реальна іконка програми відрізняється від тієї, що відображається в App Store: синя під час установки і брутально-темна після неї. Відразу після відкриття додаток видає дивну помилку, яка в цілому відповідає сукупному враженню від програми. Зміст можна перевести так: Push-повідомлення не працюють взагалі і працювати в цій версії не будуть. Повідомлення забирається натисканням на «ОК»

.

 

Головний екран вбудованого Mail.app в порівнянні з новим додатком. Як бачите, більшість елементів інтерфейсу так чи інакше залишилися на своїх місцях, але є й нові деталі. Чорні смуги перший час незвичні. В цілому новий інтерфейс нагадує HTML-версію Gmail. Причому «нагадує» – це ще слабо сказано. Зате тепер немає графічних багів, начебто налазять один на одного меню. У версії для iPad безумовно є проблема зі шрифтами. На скріншотах це не помітно, а от на екрані явно коїться щось не те. У всякому разі, очам незвично. Доводиться напружувати погляд. Що завадило Google використовувати загальноприйнятий на платформі стандарт – невідомо.

 

 

 

Зліва відкривається бокове меню з вибором категорій, ярликів і фільтрів. Послідовність у списку відповідає налаштованої вами у повноцінній веб-версії. Працювати одночасно з категоріями і списком пошти трохи правіше чомусь не можна. Не смертельно, але й не логічно. Вибрали категорію – закрили меню.

 

 

Можливості з написання листів в цілому розчаровують. Візуального редагування немає як класу. Тобто взагалі ніякого, навіть жирного-курсивного тексту. Ми марно намагалися знайти якусь приховану менюшку тут – але не сталося. Загалом, суцільний розлад і товстий мінус навіть з оглядкою на факт «першого млинця». Адже мова йде про офіційного клієнта, і не від когось-там, а від самої Google.

 

Зате тут нарешті є та фіча, яку Apple не може реалізувати вже років п'ять. Тепер фотографії з медіатеки можна додавати у вже готовий лист, минаючи візит до Фотографії. Картинки відразу завантажуються і йдуть в чернетку листа, якщо вам потрібно закрити програму, не дописавши вісточку до кінця. Спасибі й на цьому. 

Забавно, але ось, власне, і все. У сухому залишку ми маємо ще недороблений, але цілком придатний для використання клієнт Gmail, який навряд чи найближчим часом замінить стандартний варіант в iOS. Через повну відсутність можливостей по візуальному редагуванню, поганого згладжування тексту і неможливості забити в програму два аккаунта без необхідності в переадресації, ми не поспішаємо визнавати цей реліз успішним. Google забувся: те, що прийнятно для Android, вже як років зо два неприйнятно для iOS. HTML-морда сервісу залишається максимально функціональною версією пошти Google, а Mail.app – найзручнішою. Чекаємо масштабної роботи над помилками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *