Собівартість iPhone 4S: $188, $207 і $245

Автор | 20 Жовтня, 2011

Не тільки iFixit цікавлять нутрощі пристроїв від Apple. Є ще iSuppli. Спеціально чи випадково, але ці дві контори ставлять перед собою абсолютно різні завдання. iFixit під ручку з Chipworks готують для нас чудову фотогалерею зі змістовними коментарями. iSuppli – з'ясовують імена виробників і вираховують собівартість. Перші з iPhone 4S вже повозившись , черга за другими.

Серед найбільш цікавих деталей iPhone 4S – чіп флеш-пам'яті, 8-мегапіксельна камера і бездротовий модуль. В руках iSuppli виявився апарат з флеш-пам'яттю від південнокорейської компанії Hynix. Уважні читачі пам'ятають, що примірник iFixit містив аналогічний модуль від Toshiba. Все вірно – виробників декілька, але пам'ять Hynix раніше не була помічена в жодному з iOS-пристроїв.

З приводу камери iSuppli не згодні з Chipworks. Ті, нагадаємо, знайшли в iPhone 4S 8-мегапіксельний сенсор від Sony. Може і так, кажуть фахівці iSuppli, але виробник сенсора – це зовсім не той же, що виробник всієї камери. За їхніми словами, Apple і тут користується послугами відразу двох компаній: Sony – раз, OmniVision – два.

Щодо бездротового модуля висловиться старший директор iSuppli по сервісах демонтажу Ендрю Рассвейлер:

У чому унікальний модуль від Avago, так це в тому, що він підтримує технології 2G і 3G в декількох діапазонах. Таким чином, зменшується кількість необхідних компонентів, в тому числі, друкованих плат. І хоча Avago – далеко не перший виробник подібного обладнання, його можна вважати першим, чиї технології були застосовані в пристрої від Apple.

Нарешті про собівартість. iPhone 4S обходиться Apple в $ 188 за 16-гігабайтну модель, в $ 207 – за 32-гігабайтну, і в $ 245 за версію з 64 Гб. Додавайте до цих сум ціну самого виробництва – її оцінюють у $ 8. Дуже і дуже непогані цифри для Apple. Скажімо, iPhone 16 квітня Гб обходився їм дешевше … на півдолара ($ 187.51). Рік з гаком очікування, і якихось 49 центів різниці. Вражає.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *