[FAQ] Встановлюємо Windows 7 на MacBook

Автор | 6 Вересня, 2011

macbook ukraine windows 7Cпочатку спробуємо зрозуміти, навіщо ж «маководу», який свідомо відмовився від усього, що його пов'язувало з світом Windows, потрібно знову її використовувати? Варіантів може бути багато. Наприклад, не все програмне забезпечення, що існує для Windows, має свій аналог для Mac – бухгалтерський пакет «1С: Підприємство» та інженерний пакет з приставкою CAD. До того ж багатьох, хто недавно приєднався до Маководам, лякає перспектива відразу зануритися в нове середовище – вони хочуть, щоб під рукою була «тиха гавань», в яку в разі чого можна повернутися. Простіше кажучи, причин мати дві операційні системи на одному комп'ютері може бути багато, все залежить від конкретного користувача.

 

Отже, що нам буде потрібно:

1. Комп'ютер Mac з процесором Intel і з Mac OS X 10.5 Leopard або вище.
2. Оновити ОС (Apple -> Оновлення програм).
3. Диск з Windows 7 і рідний DVD з Mac OS X.
4.
10 Гб вільного місця на жорсткому диску.
5. Зробити резервне копіювання своєї системи з використанням Time Machine, тому що в. процесі установки буде змінена розмітка диска, а така дія при випадковому збої може призвести до втрати деяких або всіх файлів.
Отже, коли все вищеперелічене буде зроблено, можна почати процес установки Windows 7 на Mac.


Тепер, коли ми ґрунтовно підготувалися, почнемо процес установки Windows 7 на Mac!
1. Закриваємо абсолютно всі запущені програми, навіть ті, які працюють в фоні.
2. Відкриваємо Finder і відкриваємо Boot Camp (Програми -> Службові програми -> Асистент Boot Camp).

 

 

3. Натискаємо “Продовжити” (Continue) (якщо Windows 7 немає в списку – не звертаємо уваги).

4. Визначаємося з об'ємом жорсткого диска, який виділимо для Windows 7. Хоча мінімумом є 5 Гб, вкрай рекомендується вибрати хоча б 20 Гб, так система буде стабільною і у нас з'явиться більше місця для Windows програм. Щоб збільшитиобсяг, перетягуємо перегородку між Mac OS X і Windows (див малюнок нижче).

 

5. Після того, як визначилися з розміром диска натискаємо кнопку “Розбити нарозділи” (Partition). 

 

6. Розмітка диска не повинна зайняти багато часу, але тут можливі проблеми у вигляді помилок розмітки. 

 

7. Після завершення розмітки диска ми виявляємо на робочому столі новий диск BOOTCAMP обсягом як раз 20 Гб (якщо ви не вибрали інший обсяг в п. 4).

8. Вставляємо DVD з Windows 7 і натискаємо кнопку Почати установку (Start Installation). 

 

9. Мак перезавантажиться і почнеться установка Windows 7. Вам буде запропоновано вибрати один з розділів для установки на нього Windows, вибираємо той, який був створений нами раніше і в назві якого є присутнє BOOTCAMP (! Якщо почати установку в будь-який інший розділ, це може привести до серйозних наслідків і втрати працездатності вашого Мака !) і натискаємо на посилання “Властивості диска” (додатково) (Drive options (advanced)).

 

10. Ще раз перевіряємо, що обрано правильний розділ (з позначкою BOOTCAMP), і натискаємо посилання Форматувати (Format). 

 

 

 

11. Вискакує стандартне попередження, що розділ може містити важливі дані, тиснемо ОК. 

 

 

12. І тут вже почнеться установка Windows 7, процес нудний і не дуже захоплюючий,тому зробіть собі горнятко кави і почитайте щось цікаве. Після закінчення процесу установки і перезавантаження Мака, витягніть DVD з Windows 7. 

 

 

 

 

13. Після того, як ви витягнете DVD Windows 7, Мак автоматично перезавантажиться і встновленя  буде продовжено. Тут необхідно буде вибрати мову та інші налаштування. Далі процес установки вельми тривіальний і простий. 
14. Після закінчення установки Мак перезавантажиться і Windows 7 буде вже практично готова до повноцінного використання. Відразу кидається в очі низька роздільна здатність, це сталося через те, що не встановлений правильний відеодрайвер. Wi-Fi  теж працює, Windows спробує підключитися до Інтернету і якщо їй це таки вдасться, завантажити оновлення для себе коханої. Дозволимо їй це зробити, тому що серед усього іншого в число оновлень увійде і необхідний відеодрайвер.
 
 

15. Процес завантаження може зайняти тривалий час, якщо швидкість підключеннядо Інтернету не висока. Після закачування і встановлення оновлень Windows 7 попросить нас знову перезавантажити Мак. Ми звичайно не звикли перезавантажувати його так часто, але що вже тут поробиш, це ж Windows:)

 

 

16. Після завантаження Windows 7 картинка значно покращиться і стане схожа на сучасну ОС. 

 

 

17. Здавалося б, ось воно – щастя! Але ні, помічаємо відсутність звуку, йдемо всписок пристроїв і бачимо малоприємну картину – відсутній аудіодрайвер. 

 

18. І тут до нас на допомогу приходить рідний диск з OS X 10.5 Leopard. Вставляємо його в Мак і запускаємо setup.exe. 

 

 

19. Знову запуститься Boot Camp, натискаємо “Далі” (Next). 

 

 

20. Приймаються умови Ліцензійної угоди (попередньо звичайно ж її прочитавши) і тиснемо “Далі” (Next). 

 

21. Ставимо галочку і натискаємо “Встановити” (Install). 

 

22. Boot Camp встановить всі необхідні драйвера. 

 

23. Періодично будуть вискакувати повідомлення про встановлення того чи іншого драйвера, ми не звертаємо на них уваги. 

 

24. Після завершення установки з радістю тиснемо “Завершити” (Finish). 

 

25. Ви будете сміятися, але Windows в черговий раз запропонує перезавантажити Мак. Дозволимо йому це в останній раз. Витягуємо DVD з Mac OS X Leopard з приводу і тиснемо ОК. 

 

26. Ну от тепер точно все! Windows 7 встановлена ​​на ваш улюблений Мак і в разі крайньої необхідності можете нею користуватися. Для цього при завантаженні натискаємо кнопку Option і вибираємо Windows. 

 

 

І пам'ятайте, перед тим, як робити якісь протиприродні дії над своїм Маком, десять раз подумайте, чи потрібно вам все це!

 

Бажаю приємної роботи! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *