Як збільшити час автономної роботи iPhone?

Автор | 6 Вересня, 2011

Усі власники iPhone (як і інших смартфонів) давно звикли, що "розумні" телефони працюють від одного заряду батареї значно менше, ніж їх "дурні" побратими (ностальгія по Nokia 6310), всьому виною більший екран, купа бездротових інтерфейсів і функцій.

Існує кілька простих прийомів, які можуть значно продовжити життя iPhone, на сайті Apple навіть є спеціальний розділ, присвячений цьому. Там описані як цілком передбачувані речі, так і не дуже дуже очевидні, пройдемося по всім.

  • Зменшити використання сервісів та програм, що визначають ваше місце розташування. У налаштуваннях iPhone його можна вимкнути як повністю, так і для окремих програм, наприклад, для камери, якщо геопривязка фотографій для вас не важлива.
  • Вимкнути push-повідомлення. Це критично тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте програми, часто надсилають такі повідомлення, наприклад IM + або подібні. Як і у випадку з геолокація, повідомлення можна відключити повністю або для окремих програм.
  • Зменшити частоту перевірки пошти та інших даних. Якщо для вас не критично отримувати пошту в той самий момент, коли вона приходить, можете відключити push-email і поставити інтервал перевірки подовше, наприклад годину. Ну і природно, що чим більше у вас поштових скриньок, тим швидше сідає батарея, так як кожен з них регулярно "ходить" на свій поштовий сервер.
  • Вимкнути Wi-Fi. Якщо знаходитесь на вулиці, і Wi-Fi найближчим часом не знадобиться, то його краще відключити, оскільки телефон постійно шукає доступні мережі.
  • Підключатися інтернету через Wi-Fi. Підключення до мережі через Wi-Fi витрачає менше енергії, ніж при підключенні через стільникову мережу.
  • Використовувати 2G замість 3G. У мережі 3G швидкість набагато швидше, ніж у 2G, але остання краще відноситься до акумулятора.
  • Вимкнути Bluetooth. Якщо не користуєтеся бездротовою гарнітурою, то модуль Bluetooth краще виключити, оскільки він, як і Wi-Fi, постійно у пошуку пари:)
  • Використовувати Airplane mode, якщо немає покриття мережі. Стільникові телефони сідають дуже швидко, якщо знаходяться в зоні з поганим покриттям або де покриття відсутнє зовсім, так що в таких місцях краще включати Airplane mode.
  • Зменшити яскравість екрану. Чудовий дисплей iPhone 4 також чудово жере акумулятор, особливо при великій яскравості, яка по-замовчуванню виставляється автоматично. У налаштуваннях її можна зменшити вручну.
  • Вимкнути еквалайзер. При прослуховуванні музики з включеним еквалайзером акумулятор сідає швидше.

Це були офіційні прийоми, але крім цього неофіційно радять закривати час від часу фонові програми, хоча Apple наполягає на тому, що на час роботи вони не впливають. У мене, наприклад, іноді в фоні накопичується штук 50 "відкритих" програм, і, хоча явного зменшення часу роботи я не помічав, все одно не віриться, що це ніяк не впливає на акумулятор.

Взагалі всі ці хитрощі так чи інакше обмежують функціональність, особисто я їх використовую лише частково і тільки тоді, коли вони не впливають на використання iPhone (наприклад, не вмикаю Bluetooth, так як не користуюся гарнітурою, залишив push тільки на пошту, а на інших вибрав ручний режим перевірки).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *