Стів Джобс

Автор | 14 Квітня, 2011

Стів Джобс

 

Стівен Пол Джобс, більш відомий як Стів Джобс (англ. Steven Paul Jobs, Steve Jobs; *24 лютого 1955) – американський інженер і підприємець, співзасновник і генеральний директор американської корпорації Apple Inc. Джобс також є засновником і колишнім генеральним директором студії Pixar.
 
В кінці 1970-х років Джобс зі співзасновником компанії Apple Стівом Возняком створили один з перших комерційно успішних персональних комп'ютерів. На початку 1980-х років Джобс був у числі перших людей, що звернули увагу на комерційний потенціал миші при використанні її в графічному інтерфейсі користувача.
 
Втративши владу в боротьбі з радою директорів у 1985 році, Джобс пішов з Apple і заснував комп'ютерну компанію NeXT, яка спеціалізувалася на ринках бізнесу та вищої освіти. У 1997 році Стів Джобс повернувся в Apple, ставши тимчасовим виконавчим директором і об'єднавши її з компанією NeXT. У журналі «Fortune» Стів Джобс був названий найвпливовішою підприємцем 2007 і потрапив до списку топ-менеджерів 2009.
 
У 1986 р. Стів купив у Lucasfilm студію The Graphics Group, пізніше перейменовану в Pixar. Він був її генеральним директором і основним акціонером до придбання «Уолтом Діснеєм» у 2006 році. В даний час Джобс є членом ради директорів Уолт Діснея.
 
 
 
Біографія
 
Мати Стіва віддала його на всиновлення одразу ж після народження. Новими батьками Стіва стали Пол Джобс та Клара Джобс-Акопян.
 
Закінчивши середню школу у 1972 році, Стівен Джобс поступив до Рід Коледж (Reed College) в Орегоні, але вже через 6 місяців покинув навчання. Юний Джобс продовжував жити в гуртожитку в кімнатах своїх друзів, бо не мав іншого житла. Щоб якось прожити, він здавав пляшки й ходив на безкоштовні недільні обіди до кришнаїтського храму.
 
Разом з друзями Стівом Возняком і Джоном Дрейпером займалися збором «Blue Box»'ів — засобів для фрікінгу.
 
Першого квітня 1976 року, у двадцятирічному віці, разом із Стівом Возняком заснував компанію Apple Computer. Компанія Apple була створена в гаражі, на прикладі багатьох американських компьютерних компаній того часу, що намагалися протистояти комп'ютерному гіганту IBM. Стів Джобс був керівником компанії та її менеджером, у той час як Возняк був конструктором першого персонального комп'ютера. Вже через десять років після заснування Apple стала одним із лідерів ринку персональних комп'ютерів, що оцінювалася в 2 мільярди доларів США та нараховувала вже не 2 людини, а 4000 робітників.
 
Джобс став виконавчим директором Apple в 1981 році. Протягом багатьох років він не мав жодної керівної посади в компанії, хоча мав у своїх руках усю повноту влади. Прибуток Джобса тоді становив 486 млн. доларів США.
 
Але вже в 1985 році Стів Джобс був звільнений з власної ж компанії за рішенням ради директорів Apple Computer.
 
Протягом наступних п'яти років він заснував компанію NeXT та компанію Pixar. Компанія Pixar створила перший у світі комп'ютерний анімаційний фільм Toy Story і на сьогодні є однією з найуспішніших анімаційних студій світу. Пізніше Apple купила компанію NeXT, і Стів Джобс повернувся до Apple.
 
У 2004 році лікарі виявили в нього рак підшлункової залози, що є невиліковним. Стіву залишалося жити кілька тижнів, але виявилося, що в нього рідкісний різновид раку, який може бути вилікуваним. Стіву вчасно зробили операцію, й він продовжує працювати в компанії Apple.
 
 
Погляди на життя
 
Юнацькі роки Стів провів в пошуках сенсу життя та просвітлення, він займався Махариши йогою під час подорожей Індією. Певний час вживав легкі та важкі наркотики, такі як марихуана,ЛСД та деякі інші психотропні речовини. Вдавався до постів та вегетаріанства.
 
Про Стіва Джобса було знято художній фільм на основі його біографії та історії фірм Apple та Microsoft, що носить назву Пірати cиліконової долини
 
Стів Джобс не був винахідником й конструкторм першого персонального комп'ютера Apple, його створив Стів Возняк. Але Стів Джобс привів ідею ПК в життя. Якби Стів не доклав всієї своєї енергії задля комерціалізації проекту 'Apple-1', проект мав великі шанси провалитися.
 
 
Сім'я
 
Джоан Керол Шібле / Сімпсон (англ. Joanne Carole Schieble) – біологічна мати.
Абдулфаттах Джон Джандалі (англ. Abdulfattah John Jandali) – біологічний батько, народився в 1932 році в Сирії, іммігрував в 1952 році в США, працював професором політичних наук у Сан-Франциско.
Клара Джобс – прийомна мати, (дів. прізвище – Гаґоп’ян, англ. Hagopian), народилася в Нью Джерсі, працювала секретарем у школі.
Пол Джобс – прийомний батько, народився в Вісконсині, працював механіком у компанії з виробництва лазерів.
Петті Джобс – прийомна сестра.
Мона Сімпсон англ. Mona Simpson) – рідна сестра. Автор низки новел, у тому числі «Де завгодно, тільки не тут», за якою в 1999 році вийшов однойменний фільм Де завгодно, тільки не тут (англ. Anywhere but Here). Мона Сімпсон вийшла заміж за сценариста і продюсера Сімпсонів на ім'я Річард Аппел (англ. Richard Appel).
Перша дочка Стіва – Ліза Бреннан-Джобс (англ. Lisa Brennan-Jobs) (нар. 17.05.1978) від Кріс-Енн Бреннан, на якій він ніколи не був одружений.
 
18 березня 1991 Стів Джобс одружився на Лоуренс Пауелл (англ. Laurene Powell), яка на дев'ять років молодша за нього. Вона народила Стіву трьох дітей:
 
1. Рід Джобс (нар. 22.09.1991) – син 2. Ерін Сієна Джобс (нар. 19.08.1995) – дочка 3. Іві Джобс (народ. 05.1998) – дочка
 
 
Цікаві факти
 
Стів водить автомобіль (Mercedes SL55 AMG) без номерних знаків і завжди паркується на місцях для інвалідів (Втім після перенесеної в 2009 році операції з пересадки печінки він став мати на це право). Навіть ходять чутки, що Стів використовує штрих-код замість знаків. Штраф за їзду без номерів – 250 $.
Завжди одягається однаково – чорна водолазка, джинси Levi's (модель 501) і кросівки New Balance (моделі 991 і 992).
Його прадід по материнській лінії – іммігрант з Росії.
Річна зарплата Джобса – 1 долар США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *