Apple викрила інсайдера

Автор | 11 Березня, 2011
Пол Девайн, колишній менеджер Apple зізнався в суді, що протягом трьох років передавав конфіденційну інформацію партнерам у Сінгапурі. У розпорядженні азіатських бізнесменів виявилися дані про прогнози продажів, цінові орієнтири і технічні характеристики продуктів. Володіючи внутрішньою інформацією Apple, вони могли укладати угоди на більш вигідних для себе умовах. 
 
Менеджер був націлений тільки на комерційну інформацію – про ціни, кількість і терміни постачань. Ніякі високі технології та секрети виробництва злоінсайдера не цікавили. Можна подумати, що в компанії Apple немає ніяких технічних досягнень, а весь її успіх заснований виключно на її маркетингової стратегії. 
 
Що цікаво, всі комерційні таємниці злоінсайдер передавав по електронній пошті, користуючись акаунтами в безкоштовних системах типу Hotmail і Gmail. Причому, прямо зі свого службового ноутбука, на якому експерти ФБР і знайшли копії шпигунської листування. Після чого підозрюваний  довго  впирався і нарешті зізнався. 
 

 
Прямо скажемо, в наш час це досить рідкісний випадок. За статистикою InfoWatch, через електронну пошту відбувається всього 6% витоків, причому, переважна більшість з них (87%) – випадкові. Зловмисні інсайдери зазвичай знають, що електронна пошта – канал, найбільш легко контрольований, з найкращими можливостями для збору доказів. 
 
Прокурор відмовився коментувати можливі міри покарання. За тими пунктами звинувачення, в яких співробітник Apple визнав себе винним, максимальний тюремний термін – до 70 років, а також штраф на суму до декількох мільйонів доларів. Вже зараз Девайн погодився на виплату у майже 2,3 млн. доларів у рамках відшкодування шкоди. 
 
Якщо хтось із читачів думає, що попався інсайдер виключно через власну дурість, через використання ненадійних способів зв'язку, то йому слід знати, що більшість откатчіков і промислових шпигунів трапляються зовсім не на передачі донесень, а на отриманні грошей. І головним доказом частіше служать свідчення свідків, ніж укладання комп'ютерних експертів. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *