[iPhone] Що ми знаємо про iPhone 5?

Автор | 22 Лютого, 2011

У мережі тільки й розмов, що про iPad 2. Здається, що ми знаємо про нього геть усе: він буде швидше, тонше, легше, з камерою, з новою графікою, з новим екраном … Але що ми знаємо про iPhone 5? Чого чекати від наступного покоління смартфонів Apple?

По-перше, схоже, що фраза Digitimes «у кращому разі влітку» говорить нам про те, що в червні iPhone 5 може й не вийти. Так, звичайно Apple представляє новий iPhone влітку, на початку червня, але ключове слово тут зазвичай – у цьому році вона легко може зрадити своїй звичці. У будь-якому випадку, Apple може й не вкластися в терміни. Чому?

Тайванське видання повідомляє , що до постачальників компонентів для нового iPhone 5 Apple додала Foxconn Electronics, Foxlink, Gold Circuit Electronics (GCE) і Epistar, і попереджають, що вихід iPhone 5 "запланований у кращому випадку на літо".

Через зміцнення японської ієни контракт на постачання навушників Apple підписала не з японською фірмою Foster, а з Foxconn. У свою чергу Foxlink буде виробляти гнізда для навушників в iPhone 5.

"Нещодавно Apple уклала контракт з новим постачальником HDI-плат, GCE, поставки від виробників Compeq Manufacturing і Unimicron Technology при цьому не припиняться" – йдеться в повідомленні. LED-чіпи за договором з японською фірмою Toyoda буде поставляти Epistar.

Нещодавно стало відомо, що нові чіпи Qualcomm для iPhone 5 будуть проводитися за допомогою Kinsus Interconnect Technology. Швидше за все це буде комбінований чіп CDMA / GSM, щоб користувачі iPhone на базі Verizon змогли користуватися наступним смартфоном у подорожах, або для Європи, де поширені GSM-мережі несумісні з CDMA.

Ще швидше

Передбачається, що в основі iPhone 5 буде новий процесор A5, який Apple розробить на базі архітектури ARM Cortex A9. Це буде багатоядерний процесор, здатний у рази збільшити швидкість пристрою. Майже напевно поряд з сильним центральним процесором Apple вирішить використовувати двоядерний графічний процесор SGX543 .Тобто можливостей пристрою вистачить на те, щоб записувати відео в форматі 1080p і виводити картинку через HDMI.

А тепер зупиніться і подумайте: все це буде робити смартфон. Згадайте, що вмів робити ваш телефон п'ять років тому і ви оціните якими семимильними кроками рухається прогрес.

Чи є шанс побачити iPhone 5 раніше терміну? Так, різноманітні анонімні джерела знайдуться завжди. Але такого витоку як минулого року з iPhone 4 вже напевно не буде. Пристрій вже проходить польові випробування, але тільки керівництвом Apple і тільки всередині кампуса.

Нещодавно стало відомо, що в iPhone 5 може з'явиться функція 'Media Stream', виявлена в другій бета-версії iOS 4.3. Подейкують, що це крок Apple в бік соціальних мереж, сервіс, трохи розширює можливості сучасного iPhoto. Будемо сподіватися, що MobileMe врешті-решт стане цікавою соціальною мережею.

Загадкою поки залишається і сервіс 'iGroups', згадка про який також знайшли в коді. Може це якийсь цікавий геолокаційні сервіс для iPhone 5?

iPhone 5 як гаманець

У мережі з'являється все більше і більше доказів того, що в iPhone 5 буде вбудований чіп з підтримкою технології Near Field Communication (NFС). Буквально днями до списку джерел додалося видання Bloomberg .

Технологія бездротової високочастотного зв'язку малого радіусу дії широко використовується в безконтактних системах оплати начебто payWave Visa. Ідея проста: щоб автоматично перерахувати гроші зі свого рахунку достатньо провести NFC-сумісний девайс перед прочитуючим пристроєм. NFC-чіп в iPhone по суті перетворить його в кредитну картку.

Безконтактні системи оплати – не єдине застосування технології NFC. Ми колись писали, що Apple планує вбудувати в iPhone чіп з NFC, щоб користувачі могли «носити свої Mac'и з собою» . Apple під силу придумати й інші цікаві застосування цієї технології, щоб ще більше відірватися від конкурентів.

Крім того, в наступному поколінні iPhone можна чекати появи поліпшених CCD-матриць для фото і відео, розширеної flash-пам'яті і поліпшеної конструкції антени.

З виходом Mac OS X Lion можуть з'явитися нові типи взаємодії iPhone 5 із Mac'ом.

Отже, що буде в iPhone 5?

iPhone 5 буде служити:

 • телефоном,
 • компасом,
 • картою,
 • пристроєм для читання пошти, повідомлень і тусовки в соц.сетях,
 • інтернет-пристроєм
 • ігровою приставкою
 • гаманцем
 • платформою для величезного набору додатків
 • тонким клієнтом для Mac,
 • фото-і відеокамерою
 • кишеньковим калькулятором
 • крокоміром
 • ключами від машини
 • посадковим талоном у літак

Якщо подумати, то це дуже навіть не погано для телефону, що тільки в 2007 році вийшов на цілком зрілий і сформувався ринок. Існує ймовірність, що на iPhone 5 як і в Nintendo 3DS 3D можна буде грати в тривимірні ігри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *